Се сеќавате на Оливера Ѓоргоска? Беше најзгодна на естрадата, а се шпекулираше дека му беше девојка на Врчак! (ФОТО)

Да, таа беше една од најзгодните пејачки на македонската естрада и таман кога и тргна добро во кариерата, таа реши да ја напушти Македонија и музичкиот пат да го гради во Америка, каде што живее денеска.

Сигурно дел од вас се сеќаваат на атрактивната пејачка Оливера Ѓоргоска од Прилеп, која пред неколку години беше доста активна на македонската музичка сцена.

Оливера тогаш сними и неколку песни кои одлично беа прифатени од публиката, а исто така важеше и за една од најбараните пејачки кога стануваше збор за клубските настапи.

Меѓутоа кариерата на Ѓоргоска кратко траеше, а тогаш низ чаршијата се зборуваше дека таа му била девојка на познатиот рапер Раде Врчаковски – Врчак, меѓутоа ниту едниот, ниту другиот го потврдија тоа.

Погледнете како изгледа денес Оливера:

 

View this post on Instagram

 

Balance is the key to everything. Work and study hard but you always have to find time for yourself to recharge! ❤️

A post shared by Oly Vera (@olyveramusic) on

 

View this post on Instagram

 

My only competition is Me today VS Me yesterday . . . . : @zushagoldin

A post shared by Oly Vera (@olyveramusic) on

 

View this post on Instagram

 

Rocking my BVGs everywhere I go! Swipe up in my story and get 25% Off of your purchase!

A post shared by Oly Vera (@olyveramusic) on

 

View this post on Instagram

 

Falling for my BVGS every single day! @bvgiwear #lifethroughbvgs

A post shared by Oly Vera (@olyveramusic) on

 

View this post on Instagram

 

Aging like a fine wine!! Cheers to more life!

A post shared by Oly Vera (@olyveramusic) on

Слични објави

Џастин Бибер ги запрепасти фановите со оваа фотографија! (ФОТО)

Еспресо

Аца Лукас поради бившата на Тошиќ ја оставил мисицата! Еве која е неговата нова девојка (ФОТО)

Igor

И ЛЕПА БРЕНА ВО ТРЕНД: Пејачката снимена на улица, еве што правеше (ФОТО)

Igor

Љубов на прв залак: Штрудла со џем и ореви

Igor

ГИ ГЛЕДА ЛИ НЕКОЈ БИКИНИТЕ? Плејбој зајчица ги облекла „најситните бикини на светот“, видете како изгледа (ФОТО)

Igor

Не се секогаш ривали: Овие актери се најдобри пријатели во вистинскиот живот

Еспресо

Остави Коментар

14 − два =

Слични објави

НАПРАВЕТЕ САМИ: Домашно антицелулитно масло (РЕЦЕПТ)

Igor

Почина легендарната актерка Дорис Деј

Igor

Домот е таму каде што е срцето: РИТА ОРА купила луксузна вила во Приштина

Igor

Кој не би ја тренирал? Порно-ѕвездата Миа Калифа ги препоти мажите (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Горда е на своето тело: Пирс Бронсан и неговата сопруга уживаат на плажа (ФОТО)

Еспресо

Арета Френклин го објави најголемиот хит во кариерата, Калиопи заврши со снимањето на вториот албум и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо