Се појавија фотографии и писма од детството на Анџелина Џоли: Уште сум жива и уште барам причина да живеам

Британскиот Дејли мејл дошол до фотографии од Анџелина Џоли од тинејџерските денови, како и до писмата и разгледниците што ги пишувала, а кои даваат сосема нова слика за славната холивудска глумица.

На фотографиите тогаш 14-годишната Анџелина е снимена како пие со пријателите, како јаде пица, спие, позира пред гробиштата…

Profimedia

Џоли во писмата на пријателите им пишувала за своите главоболки и за пијанствата, за мажите што ја привлекувале, но и за дисфункционалното семејство и нивниот однос во текот на тинејџерските години.

Непознатиот извор ги споделил фотографиите и писмата под еден услов – да остане анонимен.

Profimedia

Познато е само дека изворот и Анџелина Џоли заедно оделе во училиштето El Rodeo Middle School во Лос Анџелес.

Тој ја опишува Џоли како ексцентрична и преубава, вљубена во „темната страна на животот“. Била поприлично „дива“, пиела алкохол, пушела марихуана... Од друга страна била исклучително емпатична и дарежлива, често им позајмувала пари на пријателите и им давала на бездомниците.

Profimedia

„Беше прекрасна личност и нашето пријателство беше совршено. Луѓето не сфаќаат дека отсекогаш беше голема хуманитарка, луда и откачена, но хуманитарка. Бидејќи беше од побогато семејство за разлика од нас, секогаш делеше работи со мене и со другите пријатели и не можеше да помине покрај бездомник, а да не му понуди храна или пари. Тоа беше кога имаше 14 години.“

Изворот додава дека таа била голем бунтовник.

Profimedia

Постојано се забавувавме, пиевме, пушеме цигари… Се облекувавме во црно и се нарекувавме анархисти, не сакавме скапи автомобили и се дружевме со деца кои во училиште беа злоставувани.“

На една од разгледниците испратени на пријателите во 1989 година, Анџелина го опишала мажот кој ја привлекол.

Profimedia

Тој е фотограф и никој не знае дека ми се допаѓа. Рече дека сака да работи со мене, се надевам дека тоа и ќе се оствари зашто навистина го посакувам. Совршен е – висок, слаб, со црна коса и живее во студио! Ама, мислам дека е геј. Што да се прави…

Profimedia

Изворот открил детали и за нејзината мајка Марчелин Бертранд, која починала на 56 години од рак на дојката, а наводно на ќерка си кога имала 15 години и наредила да пие контрацептивни пилули, што на Анџелина воопшто не и се допаднало.

Profimedia

„Многу ја нервираше што мајка и и даваше контрацептивни пилули и што му забрани на нејзиното момче да спие кај неа. Енџи се побуни и го направи спротивното – воопшто не сакаше да спие со него и во шолјата ги фрли сите таблети“, рекол изворот и додал:

Profimedia

„Мајка и беше „кул“ и ни дозолуваше да правиме што сакаме. Ако сакавме да пиеме можевме во нивниот дом, таа сакаша да не има под контрола“.

Кога татко и ја изневерил нејзината мајка, Анџелина била толку бесна на него што го фрлила компјутерот што тој и го подарил низ прозорецот.

Profimedia

Уживала да се дружи и да се фотографира на гробишта, сакала да стане организаторка на погреби, па дури завршила и курс за балсамирање.

А дека не знаела што сака од животот се покажало кога на 16 години напишала:

Уште сум жива и уште барам причина да живеам“.

Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слични објави

Хејли Бибер ги избледе веѓите за насловната на „Вог“ (ФОТО)

Еспресо

Единаесет прашања за Елена Велевска: Секојдневно работам на тоа да бидам најдобра верзија од себе

Еспресо

Најмладите улични свирачи си ги остварија соништата и станаа светски шампиони (ФОТО)

Еспресо

Наградуваниот американски драматург Теренс Мекнали почина од коронавирус

Еспресо

Сите ги изненади: Српската пејачка Слаѓа Алегро објави провокативна фотографија, градите во преден план! (ФОТО)

Васко Спасоски

На Ким Кардашијан и пораснал шести прст на ногата! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

16 − четири =

Слични објави

Елтон Џон: Мадона е евтина стриптизета!

Igor

„Врба“ на фестивалска турнеја во Европа и САД (ФОТО)

Васко Спасоски

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ проговори за неа во неговата автобиографија!

Еспресо

Бред Пит повторно се впушти во нова романса! (ФОТО)

Еспресо

Сензуална и софистицирана нова лимитирана колекција на Ивана Кнез

Igor

Кендал Џенер и Џенифер Лопез се новите заштитни лица на Версаче кампањата (ВИДЕО)

Слободен Печат