ПРЕТЧУВСТВУВАЛА НЕСРЕЌА: Загина пред 19 години, а нејзината сестра сега открива морничави детали

Ена Беговиќ важеше за една од најубавите и најталентирани актерки на бившите ју-простори, која за жал, прерано го заврши својот живот во сообраќајна несреќа.

Нејзе ја обожаваше целиот Балкан. Секоја година, на денот на смртта, нејзината сестра Миа Беговиќ, која исто така е позната актерка, отворено зборува за тагата во нејзиното семејство поради овој немил настан.

„Како што поминува времето, толку повеќе ми недостига. Уште повеќе боли. Секоја година ми е потешко, времето не ми ги лечи раните. Тоа ви го велат само за да ве утешат и е страшно да го кажете на некој кој доживеал ваква трагедија“, изјавила Миа Беговиќ.

Таа зборува дека секогаш била поврзана со својата постара сестра, која секогаш се грижела за нејзе како родител. Актерката вели дека во нејзиното срце засекогаш ќе постои празнина.

„Лана, ќерката на Ена, сега е прекрасна млада дама. Добра студентка е, доследна на својата мајка. Многу сум горда на неа“, вели Миа Беговиќ за својата внука, која беше во истиот автомобил кога загина нејзината мајка.

Всушност, семејството на Ена се сеќава дека таа многу се плашела од автомобили и никогаш не ѝ било удобно да се вози, а по игра на судбината, загина на начинот од кој отсекогаш ѝ било страв дека ќе загине.

Миа вели дека каде и да оди, секогаш има луѓе кои ја препознаваат и кои ѝ пристапуваат зборувајќи ѝ за нејзината прерано загината сестра, што е само потврда за големината на нејзиното значење за балканската филмска и театарска сцена.

Слични објави

Кристина Мандарина ги покажа огромните гради – „За големи формати“ (ФОТО)

Еспресо

Што ли ќе каже Брена: Нејзината снашка во провокативна долна облека на Инстаграм (ФОТО)

Васко Спасоски

Краток фустан и деколте во преден план! Марјана Станојковска изгледа… (ФОТО)

Igor

Холивудските медиуми „горат“: Се оженил Леонардо Дикаприо?!

Михаило Донев

Најдобриот пријател на принцезата Дијана бил еден од најголемите музичари на минатиот век!

Еспресо

Џенифер Лопез на удар на стриптизерката: Само јас ја знам вистината

Igor

Остави Коментар

седумнаесет − 12 =

Слични објави

Адам Лабунски ГОЛ на плажа: Позирал само со ИНСТРУМЕНТОТ во рака

Igor

Калиопи му го честиташе роденденот на бившиот сопруг: Секогаш биди среќен мој драг и сакан Зафирчев

Еспресо

Им оддаваат почит на легендарната група „Queen“: На едната страна е кралицата, на другата сме ние! (ВИДЕО)

Еспресо

Потрошил милиони долари на скапи автомобили, а нема возачка дозвола! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дел од необјавено интервју со Шабан Шаулиќ: Многу брзо ми помина животот, тој „горе“ одлучува колку и кога! (ФОТО)

Васко Спасоски

Викендот е пред вас, доста со сексот набрзина! Зачинете го со овие 3 работи!

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian