Поранешниот сопруг на Северина се огласи по информацијата дека физички го злоставувале нивниот син (ВИДЕО)

Милан Поповиќ, поранешниот сопруг на Северина Којиќ се огласи по изјавата на пејачката дека нивниот син Александар (7) бил физички злоставуван во  училиште и дека не сакале да го пуштат да излезе од училницата.

– Игор Којиќ го испровоцира тој инцидент со своето насилно и непримерно однесување, поради кое училиштето морало да викне полиција – започнал Поповиќ.

– Можам да ви кажам дека се слушнав со детето во тој момент и тука нема зборови за било какво злоставување. Инцидентот е испровоциран за да се направи сензација. Испровоциран е од две причини. Прво да се направи сензација за да се привлече внимание кон Северина поради промоција на нејзината нова турнеја, а второ – очекуваме многу важна пресуда во една постапка која ја водиме. – рекол Поповиќ.

Фото: Приватна архива

Она што потполно збунува ако е вистина ја демантира Северина и нејзината приказна. Вистина е дека Северина наводно во 16:40 часот дошла во училиштето за да ја земе торбата која ја заборавил Александар, а пред тоа изјавила дека поради повреда не може да дојде да го превземе детето.

Северина на прес-конференцијата рекла дека нејзиното дете не сакале да го пуштат да излезе од училницата и дека учителките не дозволиле Игор Којиќ да го однесе дома.

– Во петокот на 11 октомври во Основото училиште Матија Губец каде мојот син е во меѓународното одделение се случи инцидент кога на мојот сопруг не му беше дозволено да го земе моето дете. Учителките го заклучиле во училницата цели два часа, а со тоа го повредиле и физички и психички – ја започнала Северина конференцијата.

Открила и дека нејзиниот поранешен сопруг Милан Поповиќ  се договорил со управничката на училиштето дека никој освен него не може да го земе нивното дете од училиштето, иако како што таа тврди, на нејзиниот сопруг Игор Којиќ му е тоа судски дозволено. Северина исто така кажала дека управителката не се појавила тој ден на училиште и дека има бројни тужби од останати мајки чии деца учат во тоа училиште.

Наводно Поповиќ ја платил кампањата на градоначалникот Милан Бандиќ, а училиштето во кое оди Александар е во склоп на градската управа.

Погледнете што кажа Северина на прес-конференцијата:

Слични објави

Синди Крафорд се прошета тип-топ средена, но поради еден детаљ ги налути сите! (ФОТО)

Каде би завршиле ако од Македонија ископате тунел низ центарот на Земјата?

Еспресо

Рене Зелвегер Оскарот ѝ го посвети на жената која Холивуд ја создаде, но и ја уништи

Еспресо

Деми Мур демонстрираше како се носи најефектното парче облека сезонава

Igor

Емина Јаховиќ откри што напишал за неа Мустафа Сандал во неговата автoбиографија!

Васко Спасоски

Нетфликс: Хенри Кавил го отелотвори „Вештерот“

Слободен печат

Остави Коментар

Осумнаесет + 17 =

Слични објави

Лејди Гага напиша: „Lokah Samastah Sukhino Bhavantu“ и направи хаос! Еве, што значи тоа! (ФОто)

Igor

Прељубник фатен во акција – Успеа да избега низ прозор, но не помина така лесно (ВИДЕО)

Еспресо

Леди Гага ќе ја глуми „црната вдовица“ на Гучи

Igor

Младиот пејач Филип Пецовски сними еротско видео за неговата нова песна (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Кучето се обидело да пие вода од тоалетот, па му се случило најсмешната незгода! (ВИДЕО)

Еспресо

Една од најубавите жени во светот во шестата деценија позираше прекриена само со пешкир: Ниту фризура, ниту грам шминка а изгледа како авион (ФОТО)

Еспресо