Поранешна пријателка на Меган Маркл открива СОЧНИ ДЕТАЛИ за запознавањето со принцот Хари

Лизи Канди е англиска ТВ-ѕвезда и поранешна сопруга на фудбалерот Џејсон Канди, за британските медиуми изнела сочни детали за нејзиното пријателство со војвотката од Сасекс.

Таа тврди дека ја запознала Меган Маркл на добротворна вечера во 2013 година, неколку месеци по разводот од Тревор Енгелсон. Лизи вели дека веднаш „кликнале“ како пријателки и разговарале за типично женски теми.

Меган ѝ открила дека е сингл, но и дека сака да запознае некој сингл популарен Англичанец. Лизи ѝ ветила дека ќе ја запознае со неколку. Најпрво ѝ го „понудила“ фудбалерот Ешли Кол, а потоа принцот Хари.

Во тој момент Меган престанала да се дружи со Лизи, најверојатно поради рестрикциите за дружење наложени од кралското семејство.

Слично искуство имал и водителот Пирс Морган, кој тврди дека Меган почнала преку ноќ да го игнорира, иако претходно со години интензивно се дружеле. Тој дури и јавно му честитал на принцот Хари, со јасна порака дека се надева дека знае што прави.

„Но, ако нешто не оди, нека не се надева дека мене ќе може да ми плаче на рамо“, изјавил Морган.

Слични објави

Се огласи Том Хенкс откако заболе од коронавирусот

Еспресо

Видео хороскоп за 9 август 2019, петок

Igor

4 хороскопски знаци кои најчесто ги погодува депресијата

Igor

БИВШИОТ СОПРУГ ОСТАР: Од Северина остана само името…

Igor

ПОСЛЕ ТОЛКУ ГОДИНИ: Фановите на Лејди Гага сфатија дека ја гледале пејачката во популарната серија (ВИДЕО)

Еспресо

„Ти благодариме за оваа поза“: Кајли Џенер позира гола, мажите полудеа! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

20 − 16 =

Слични објави

Никол Кидман и Кит Урбан споделуваат нежности кај стигнат (ФОТО)

Igor

Оваа недела 3 хороскопски знаци ќе имаат НЕВИДЕНА СРЕЌА и тоа за нив е САМО ПОЧЕТОК!

Igor

Емотивна песна на Тајзи: „Сине мој те чека многу пот и борба, многу ку*ви и дрога“! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Хали Бери го промени имиџот: Со оваа слика го откри новиот детаљ (ФОТО)

Igor

Џентлменско правило од 1991 година: Еве колку жената треба да биде помлада од мажот за врската да биде совршена

Еспресо

Неверојатно откритие – Дете пронашло плоча стара 3.500 години

Еспресо