Почина раперот Гру

Славниот српски рапер Далибор Андонов загина денес во 15.20 часот.

Тој настрадал на кајтинг во Наутичкиот клуб Земун, откако паднал во вода, потврдено е за Телеграф.рс.

Него пријателите го извлекле од вода, повикана била Брза помош, но лекарите констатирале смрт.

Тој во кајтинг бил многу искусен и скоро цела летна сезона ја минал на Ада Бојана.

Далибор Андонов е роден на 8 март 1973 година во Димитровград од каде се преселил во Панчево, а потоа во Белград.

Токму во Белград завршил машинско училиште, но набрзо сфатил дека неговата судбина е да пее. Со музика почнал да се занимава по средното школо.

Со песната „Ќе бидам тука“ стана најпопуларен рапер во 1996 година. Татко е на двајца синови.

Слични објави

Тамара ги освои симпатиите на Бој Џорџ

Igor

Евровизија 2019: ТАМАРА прошета на портокаловиот тепих

Igor

Дневен хороскоп за 26 март 2019, вторник

Igor

Летаат пари на сите страни: Жаре Бербер и неговите пријатели од бендот направија хаос во кафеана (ВИДЕО)

Васко Спасоски

ПРОБАЈ ДА ГО ПОГОДИШ ТОПЧЕТО: Навивачка со голи гради деконцентрира голфери (ВИДЕО)

Еспресо

Антониа Гиговска со извонреден стајлинг на доделувањето на MAC наградите во Белград! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

тринаесет + 1 =

Слични објави

Нивес Целзиус во полупроѕирна комбинација го најави почетокот на популарното шоу (ФОТО)

Еспресо

Домашна шампита како од слаткарница

Igor

Славните дами кои воодушевиле со своите фустани на венчавките! (ФОТО)

Еспресо

Деми Мур отворено раскажа за сексот во тројка кој го практикувала во бракот со Ештон Качер

Igor

КАМЕРОН ДИЈАЗ беше една од најубавите дами на Холивуд, а сега не личи на себе (ФОТО)

Igor

Како до помалку расправии во бракот?

Igor