Непознати детали од почетокот на врската на Брена и Боба: За малку ќе му ја скршела раката!

Иако се во брак скоро три децении и за својот однос зборувале безброј пати, Лепа Брена и Боба Живоиновиќ дури сега откриле како изгледала еден од нивните први средби.

„Се сеќавам дека давав интервју за „Илустрована политика“ и дека Рака Џокиќ, мојот менаџер, со новинарката ме заклучи во канцеларијата за да можеме нормално да разговараме. Во еден момент Рака влезе со Боба и нè запозна“, открива Брена.

Но за тоа како нивната романса изгледала на почетокот Брена зборуше во документарецот „Лепа Брена – Годините на „Слатки грех“, а еден детаљ посебно привлече внимание. Како што раскажала, за време на една од првите средби, Брена на Боба за малку ќе му ја скршела раката.

„Се договоривме да се најдеме во Нови Сад. Јас тргнав до местото на средбата, стојам на семафорот и го гледам него како стои од другата страна и ги шири рацете. Се замислувам како му трчам во прегратката, скокам и се вртиме како на филм, само успорено. И навистина се залетав во него, му скокнав во прегратка, но во тој момент двајцата паднавме и Боба ја повреди раката“, раскажала.

Боба додал дека не очекувал дека Брена е толку тешка.

„Сè можев да подигнам, ама таа беше толку тешка, па не можев да ја задржам“, рекол тој.

Слични објави

Овие хороскопски знаци никако не смеат да бидат заедно: Ќе ви се случи пекол!

Igor

Мали секси трикови за посилен оргазам

Igor

И Косово има своја Кардашијан

Igor

Ова е ПРЕЖЕШКО! Пејачката Туна објави фотографии на кои позира гола! (ФОТО)

Igor

Како политичарите го пополнуваат слободното време: Макрон ужива во караоке, Меркел во готвење

Слободен печат

Ја нарекуваат балканска кралица на ТикТок, а ја следат 1,5 милиони луѓе (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

Осумнаесет + 5 =

Слични објави

НОВА СЕКСУАЛНА РЕВОЛУЦИЈА: Луѓето сè помалку ќе имаат секс меѓусебно

Igor

Ова е идеалната разлика во годините за успешна љубовна врска

Igor

Династија на развратници и светци: Романови обожавале оргии и луди забави (ПРВ ДЕЛ)

Слободен печат

Дуа Липа настапи во Севиља и го покажа задникот! (ФОТО)

Igor

Полнети тиквички со пилешко месо (РЕЦЕПТ)

Igor

Здрав десерт кој „сам“ се подготвува (РЕЦЕПТ)

Igor