Необичен стил: Зошто сите гледаа во Марија Шарапова?

Светски познатата тенисерка Марија Шарапова синоќа присуствуваше на отворањето на луксузна продавница за облека во Њујорк, а поради изборот на гардеробата, сите присутни гледаа во неа.

Profimedia

За оваа прилика Марија облече одбра модерна и мошне интересна комбинација. Необичниот фустан  изгледаше како да е составен од плисирано здолниште, блуза со тул и делови од војничка униформа.

Јавноста досега се навикна на секави модни лудости, па овој фустан можеби и немаше да биде толку забележан, сè до моментот кога Марија се сврте.

Profimedia

Фустанот на некои места е сосема провиден, па тенисерката одоздола носеше уште една сукња.

Освен необичниот фустан, руската тенисерка носеше и сиви патики и жолта торбичка, а шминката ѝ беше дискретна.

Ќе признаете, интересна, но и многу необична комбинација.

Слични објави

Згодната мама позираше: Многумина се уверени дека на фотографијата е целосно гола (ФОТО)

Igor

Уште едно модно промашување! Ријана повторно шокира со својот стајлинг (ФОТО)

Igor

Најлесниот ЛЕТЕН КОЛАЧ што не се пече (РЕЦЕПТ)

Igor

Омилена кај сите трендсетерки: Кежуал комбинација во која ќе ја поминеме пролетта и летото (ФОТО)

Igor

Запознајте ја УБАВИЦАТА од КУМАНОВО, која ги освои светските модни агенции

Igor

Харви Вајнстајн е позитивен на коронавирусот!

Еспресо

Остави Коментар

Осумнаесет − десет =

Слични објави

Таа нема конкуренција – Заработува милиони и помоќна е дури и од Бијонсе

Еспресо

Кристијан Бејл го знае најдобриот лек против жештините: Згодниот актер покажа дека повторно е во топ форма! (ФОТО)

Еспресо

Родена е Саманта Фокс, Здравко Чолиќ го забележа првиот значаен успех и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Ри­жо­то со тиква (РЕЦЕПТ)

Igor

Цеца потврди дека семејството Ражнатовиќ нема да подготвува соба за приновата, а причината е многу интересна!

Васко Спасоски

Дневен хороскоп за 29 септември: Биковите ги очекуваат добри вести за пари

Igor