Некогаш ЦЕНТАР НА СКАНДАЛ, а сега МОНИКА ЛЕВИНСКИ дели совети за кариера

Моника Левински е една од најконтроверзните политички фигури во САД, а не престанува да шокира и децении по аферата со Бил Клинтон.

Американскиот психолог Адам Грант на Твитер простави прашање „Кое е најлошиот совет за кариера кој некогаш сте го добиле?“

Она што никој не очекувал е дека Моника Левински ќе се јави со одговор меѓу првите. Нејзиниот одговор на оригиналниот твит гласи:

„Пракса во Белата куќа е одлична за твојата кратка биографија“, напишала таа, шегувајќи се на своја сметка.

Принтскрин/Твитер

Реакциите на твитот се едногласни, дека тоа е можеби најдобриот одговор на прашање некогаш објавен на Твитер.

За потсетување, Левински започна со својата волонтерска работа во Белата куќа на нејзина 22-годишна возраст, а три години подоцна беше обелоденет скандалот со аферата со тогашниот претседател, Бил Клинтон.

Оттогаш важи за една од најнеомилените фигури на американската политичка сцена, но очигледно добро се носи со тоа, штом умее да се шегува на своја сметка.

Слични објави

Перверзно скапо: Кајли и Крис се сликаа во приватниот авион и се пофалија со торби од 280.000 евра (ФОТО)

Igor

Лидија Вукиќевиќ го покажа змиското тело на Занзибар (ФОТО)

Еспресо

Едита: Немам ништо против секс за една вечер, на секој може да му се случи! (ФОТО)

Васко Спасоски

РАЗОТКРИЕН МАКРОТО НА СРПСКАТА ЕСТРАДА: Познати личности меѓу клиентите!

Igor

Скарлет Јохансон не верува во моногамија, но верува во трета среќа?

Igor

Шакира ги разлути фановите со фотографијата на која позира до Џеј Ло! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

4 × 5 =

Слични објави

Кејт Мидлтон во службена посета на кол центар без маска: Каква порака војвотката им испраќа на Британците?

Еспресо

Сенидах објави нова песна: Погледнете го спотот и слушнете ја нумерата „Само уживај“! (ВИДЕО)

Еспресо

Игор Џамбазов ја испрати Илина по суфлаки во Грција – и тоа со пливање преку Дојранско Езеро! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Еспресо

Ја прашале Цеца што е следно по свадбата и дипломирањетe на Вељко: Нејзиниот одговор изнеанади многумина!

Слободен печат

Поради овие РАПЕРИШТА – фраеришта ќе го славите животот!

Igor