НАЈУБАВИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА (ВТОР ДЕЛ)

Македонска природа, зеленило, скопски приказни и брутална архитектура, под сино небо и розови облачиња… Дека се е убаво во април ни докажуваат сите фотографии кои ги репостиравме од Вашите инстаграм-профили!

Ова е втор дел од компилацијата, првиот го објавивме вчера, а утре во 14 часот следува третиот дел.

Доколку ја пропушти розовата инстаграм-галерија, кликни тука и стопи се во убавините на расцутената природа низ Скопје и Републиката.

За да се најдеш на нашата следна листа, заследи го линк он нашиот инстаграм-профил *https://www.instagram.com/slobodenpecat/* и тагни нè.

Расцутено Скопје @bobantunev

 

View this post on Instagram

 

A post shared by СЛОБОДЕН ПЕЧАТ (@slobodenpecat) on

Златни фотографии од Охрид @svidovski

 

View this post on Instagram

 

A post shared by СЛОБОДЕН ПЕЧАТ (@slobodenpecat) on

Пелистер @love__nature__love__nature

 

View this post on Instagram

 

A post shared by СЛОБОДЕН ПЕЧАТ (@slobodenpecat) on

Хармонија на Водно @fidanska ⁣

 

View this post on Instagram

 

A post shared by СЛОБОДЕН ПЕЧАТ (@slobodenpecat) on

Како треба да се чита весник, Жена Парк, Скопје  @i_bejatovic

 

View this post on Instagram

 

A post shared by СЛОБОДЕН ПЕЧАТ (@slobodenpecat) on

Убавина = Шар Планина @ichthyss

 

View this post on Instagram

 

A post shared by СЛОБОДЕН ПЕЧАТ (@slobodenpecat) on

Баш како вселенско летало, Македониум, Крушево @risto ⁣@deanmmm8
Евергрин убавица, Скопје @ane.minnie ⁣

 

View this post on Instagram

 

A post shared by СЛОБОДЕН ПЕЧАТ (@slobodenpecat) on

М А В Р О В О @skyline_dronography

 

View this post on Instagram

 

A post shared by СЛОБОДЕН ПЕЧАТ (@slobodenpecat) on

Скопје nightligts @teoangelovski

 

View this post on Instagram

 

A post shared by СЛОБОДЕН ПЕЧАТ (@slobodenpecat) on

Дромска архи – љубов @ikoilievski

 

View this post on Instagram

 

A post shared by СЛОБОДЕН ПЕЧАТ (@slobodenpecat) on

Април во Скопје @topuzovska

 

View this post on Instagram

 

A post shared by СЛОБОДЕН ПЕЧАТ (@slobodenpecat) on

Вештачко Езеро Паљурци, Богданци @bokimarkov

 

View this post on Instagram

 

A post shared by СЛОБОДЕН ПЕЧАТ (@slobodenpecat) on

Како да го поминеш викендот, Македонски Брод @thebeetlesclub

 

View this post on Instagram

 

A post shared by СЛОБОДЕН ПЕЧАТ (@slobodenpecat) on

Матка е секогаш добра идеја @m.allessandra

 

View this post on Instagram

 

A post shared by СЛОБОДЕН ПЕЧАТ (@slobodenpecat) on

Саксонците го нарекле Божјо место! Царев врв @dragankostovski

 

View this post on Instagram

 

A post shared by СЛОБОДЕН ПЕЧАТ (@slobodenpecat) on

Битолска @mristevskaa

 

View this post on Instagram

 

A post shared by СЛОБОДЕН ПЕЧАТ (@slobodenpecat) on

Среќен ден на планетата земја! 10 фотки од 10 објективи

 

View this post on Instagram

 

A post shared by СЛОБОДЕН ПЕЧАТ (@slobodenpecat) on

Слични објави

„Празен календар“ – модерна фолк-балада која ќе посакате да ја слушнете повеќе пати (ВИДЕО)

Igor

Ѕвездата на „ПЕДЕСЕТ НИЈАНСИ СИВА“ веќе го нема својот заштитен знак

Igor

Интернетот гори: Сенидах се разголи во нејзината спална соба, градите во преден план! (ФОТО)

За влакно избегната голема несреќа на концертот на Северина (ВИДЕО)

Igor

Со години ја изневеруваше со дадилката, а сега се сретнаа на исто место! За оваа фотка сите зборуваат! ( ФОТО)

Васко Спасоски

Секси или катастрофа? Рита Ора се разголи пред камерите, а гаќичките ѕиркаа од сите страни (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

три × 1 =

Слични објави

Задоволете го комплетно: 3 сексуални фантазии на секој маж

Igor

Хаос на Инстаграм поради старите фотографии од венчавката на Одри Хепберн (ФОТО)

Еспресо

Петар Грашо со два интимни концерти во Скопје!

Igor

Игор Џамбазов: Девет дена не излегов од соба на одмор во Грција (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Се случува: Аца Лукас заспал на сопствениот роденден (ФОТО)

Igor

Подобро од оргиналот: Слушнете како звучи српската евровизиска песна во народна верзија (ВИДЕО)

Васко Спасоски