На крајот од 90-те беше секс-симбол, а денес Кристина има 38 години, погледнете како изгледа! (ФОТО)

Кристина Агилера (38) во деведесетите години беше на врвот од својата кариера. Својата пејачка кариера ја започна откако таа беше прогласена за „глас на генерацијата“.

За време на нејзината кариера ја споредуваа со Бритни Спирс и секогаш постоеше „тивко натпреварување“ помеѓу нив две. Се повлече од сцената за да се посвети на мајчинството и никогаш потоа не можеше да ја врати старата слава.

Фото: Профимедиа

Скоро се појави на премиерата на филмот „Семејството Адамс“, за кој сними сингл со наслов „Haunted Heart“, а фановите беа шокирани од нејзиниот потполно уништен изглед.

– Претерала со ботокс навистина – беше еден од коментарите на социјалните мрежи.

– Толку го испеглала лицето, веќе не може и да се насмее – гласеше вториот коментар.

– Што и се случило – прашала една девојка.

Исто така таа неодамна настапуваше и на еден концерт каде во прв план беа нејзините огромни нозе. Кристина во своите дваесетти години беше слаба и поради тоа многумина се запрашаа што се случило со неа…

 

View this post on Instagram

 

‪#LikeIDo feat. @GoldLink ‬ ‪OUT NOW [Link is in the bio….] ‪#Liberation ‬

A post shared by Christina Aguilera (@xtina) on

– Никогаш не би сакала да се вратам во она време кога имав дваесет години. Тогаш се чуствувам многу несигурно – рекла Кристина во своја одбрана.

 

View this post on Instagram

 

Soaking in suds & sunshine before unveiling begins…

A post shared by Christina Aguilera (@xtina) on

– Сега имам многу поголема самодоверба и свесна сум за себе. Поминав преку многу работи и сега се чуствувам одлично. Задоволна сум со своето „ново тело“ – вратила таа на негативните коментари.

 

View this post on Instagram

 

#ACCELERATE ft @tydollasign & @hairweavekiller ✖️✖️✖️✖️✖️✖️

A post shared by Christina Aguilera (@xtina) on

Слични објави

Мала астро школа: Бегате ли од реалноста?

Igor

Половина свет зборува за водителката која без градник водеше емисија за економија! (ФОТО)

Кардашијанката ПРЕТЕПЕЛА стриптизета!

Igor

Селма Хаек: Сакаше заедно да се тушираме па се закануваше дека ќе ме убие

Igor

Внимавајте со старите зачини!

Igor

Македонец смисли начин како да ги употреби залихите на тоалетна хартија за коцкарски цели (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

Шестнаесет − 9 =

Слични објави

Ја памтите БИГ МАМА, толку многу ослабна што нејзиното тело изгледа перфектно (ФОТО)

Igor

Кајли Џенер почнува со производство на асепсол за болниците, таа е подготвена да се откаже од својот бизнис! (ФОТО)

Еспресо

Подобро зборува шпански и од Џеј Ло: Актерот ги изненади сите со својот акцент! (ВИДЕО)

Еспресо

Анастасија Ражнатовиќ ги „распамети“ фановите со фотката на Инстаграм

Слободен печат

Природа или естетска хирургија? Руската Анџелина Џоли го маѓепса светот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Уште еден холивудски глумец обвинет за злоставување

Igor