„Морам да најавам дека сме бремени“: Рики Мартин и сопругот го очекуваат четвртото дете

Латино заводникот ја примил наградата за застапување на ЛГБТ правта, а кога по тој повод ѝ се обратил на публиката, поделил среќна вест. По близнаците и ќерката Лусиа, Рики со сопругот ќе се радуваат на уште едно дете.

„Ве сакам со целото свое срце, ме инспирирате секој ден, вие сте мојата сила. Ме мотивирате да продолжам со ова. Прекрасни сте“, им ги упатил овие зборови на својот сопруг и на близнаците Матеа и Валентина (11). Потоа ја поздравил осуммесечната ќерка Лусиа, која не била со нив, нарекувајќи ја светло на неговиот живот.

„Морам да најавам и дека сме бремени. Чекаме бебе. Обожавам големи семејства“, додал пејачот.

Рики со сопругот се во брак од минатата година, а пред 11 години преку сурогат мајка добиле близнаци.

Valentino Martin, Ricky Martin, Matteo Martin, Jwan Yosef 12/10/2016 The World Premiere of
Profimedia

View this post on Instagram

La luz de mis ojos #Lucia

A post shared by Ricky (@ricky_martin) on

Слични објави

Рок списанието „Кју“ по 34 години постоење, ќе престане да се печати

Еспресо

Гарванлиев ќе настапи прв на Евровизија!

Еспресо

Дино Мерлин за првпат стана дедо: Неговото внуче името го доби според прадедото

Еспресо

Ќе ви се заврти во глава: Наум Петрески му откри на Жаре колку земал бакшиш за една вечер (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Гори Инстаграм: Многумина се прашуваат дали Љупка Митрова на оваа фотографија носи долна облека? (ФОТО)

Васко Спасоски

Вељко сподели радосни вести – Пристигна нов член во семејството Ражњатовиќ! Се огласи и Цеца! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

оне × 2 =

Слични објави

ПОВТОРНО НЕСОГЛАСУВАЊА: Меган Маркл одбива желби на кралското семејство

Igor

Дневен хороскоп 19.09.2019 четврток

Igor

Интервју со пејачот Даниел Крстески: После Балашевиќ и Коен не можам да слушам „Два Бона“ и Таско (ФОТО)

Igor

За само една минута, без шиење, направете маска за лице од чорап (ВИДЕО)

Слободен печат

Кралскиот џет-сет на едно место: Микс од стилови на крунисувањето на Нарухито (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Секс поза која согорува најмногу калории

Igor