Меланија Трамп: Најудобниот модел на високи потпетици до глужд

Љубителките на високи потпетици може да се поделат на три тима: заколнати љубителки на шпицестите високи потпетици, љубителки на заоблените потпетици и заговорнички на двете варијанти.

Дамите кои се обожавателки на шпицестите потпетици нема да го одобрат изборот на Меланија.

Првата дама на САД го посети националниот парк Тетон во сојузната американска држава Вајоминг. Таа го обиколи истражувачкиот центар Крег Томас, а потоа се дружеше на отворено со ренџерите и учениците кои дојдоа да ја поздрават.

Melania Trump u Nacionalnom parku Teton
Profimedia

Меланија се навикнавме да ја гледаме во елегантни комбинации, но овој пат покажа извонредно лежерно есенско издание. Беж фармерките и белиот џемпер првата дама ги искомбинира со топла кафена јакна, а на нозете ги носеше споменатите потпетици.

Melania Trump
Profimedia

Наместо вртоглави потпетици какви што таа умее да одбере, овој пат одбра многу постабилни блок потпетици, чија умерена должина би ја одобриле дури и најстрогите ортопеди.

Udobne gležnjače Melanije Trump
Profimedia

Можеби нема на сите да им се допаднат, но едно е сигурно – ова е проверено еден од најудобните модели на високи потпетици до глужд.

Слични објави

Првиот супермодел, Марион Морхауз: Индијанско потекло, топли, кафени очи и остри црти на лицето (ФОТО)

Еспресо

Дами, вака треба да изгледате: Амал Клуни воодушеви со модниот избор (ФОТО)

Igor

ИМА ТРОЈЦА ВНУЦИ: Никој не можеше да поверува колку години полни оваа секси-баба

Igor

БОЛИ ГЛАВА КОЛКУ Е ЗГОДНА: Никол Шерцингер (41) докажа дека трудот во теретана се исплати (ФОТО)

Igor

Зошто Никол Кидман и УДИРАЛА ШЛАКАНИЦИ на својата мајка? (ВИДЕО)

Igor

Британките полудеа по ТРЕТМАНОТ од 600 евра за кој велат дека им го СПАСИЛ ЖИВОТОТ

Igor

Остави Коментар

16 − два =

Слични објави

ПОЗЛАТЕНИ ЧЕШМИ И 70 СОБИ: Моделот со балканско потекло слави роденден со ГРАНДИОЗНА ЗАБАВА

Igor

СОВРШЕНА КОМБИНАЦИЈА! Познатата актерка покажа како се носи најпопуларната боја оваа есен (ФОТО)

Igor

Дневен хороскоп за 15.11.2019: Јарците ќе ја изненадат саканата личност со романтична вечера, а Скорпиите ќе го преуредат домот

Igor

Инфлуенсерката со најпознатиот задник повторно го „сруши“ интернетот! (ФОТО)

Еспресо

Прва слика од пејачката Индира Арадиновиќ по излегувањето од болница и двомесечната борба за живот (ФОТО)

Еспресо

Ќерката на Анџелина и Бред ќе го менува полот

Igor