Мажите избраа: Погледнете како според нив изгледа совршената венчаница (ВИДЕО)

Невестите се тие кои ги бираат, но секако и младоженците имаат свое мислење за венчаниците. Нивните мислења во однос на ова прашање честопати се поделени.

Со цел да дознае кој модел на венчаница е најпривлечен за мажите, австралискиот салон за венчаници „Grace Loves Lace“ направил анкета меѓу мажите ширум светот.

Резултатите покажале дека ним најмногу им се допаѓа едноставната венчаница со „сирена“ крој, од чипка, со деколте во облик на срце и со тенки прерамки.

Салонот дизајнирал токму таква венчаница, а моделот го нарекле „Харт“.

Погледнете како изгледа.

Слични објави

Ова е девојката што му ја подигнува самодовербата на Лорис Кариус

Igor

Нов тренд меѓу инфлуенсерките: Се сликаат само со шешир!

Igor

Длабински чиста кожа: Домашен пилинг од кокосово масло и сода бикарбона кој прави чуда!

Igor

Српска пејачка проба да се самоубие, не се знае што се случува со неа (ФОТО)

Igor

Бруклин Бекам не може да биде со семејството: Заглавен во Америка поради затворањето на границите!

Еспресо

Роби Вилијамс открил зошто одбил да го замени Фреди Меркјури во групата „Queen”

Еспресо

Остави Коментар

оне × 5 =

Слични објави

Ќе посакате да го ископирате секој нејзин аутфит: Оливија Палермо го има клучот за добриот стил

Igor

Утрово во Белград почина Ѓорѓи Желчески од дуетот Селимова – Желчески!

Васко Спасоски

Маја Шупут: Ништо не може да не спречи да се бакнуваме (ФОТО)

Еспресо

Тажни зборови на Џокер за брат му кој се предозирал: Го чувствувам, како да е постојано тука и ме води… (ФОТО)

Васко Спасоски

Почина првата љубов на Џенифер Лопез: Десет години беа сè еден на друг! (ФОТО)

Еспресо

Манекенката непрепознатлива: Што се случило со најсексапилната жена во светот? (ФОТО)

Еспресо