21.8 C
Скопје
01:31 - 16 јули, 2024

Македонска гордост: Прилепчанецот Сашо Башески победи на „Никогаш не е доцна“

Македонецот Сашо Башески (54) е еден од годинашните победници на музичкото регионално натпреварување „Никогаш не е доцна“.

Пејачот, кој има потекло од Прилеп, освои најголем број СМС гласови (6.087), а наградата му ја предаде нашата поп-дива Калиопи Букле.

„Нè направи многу горди. Многу сум среќна. Ти благодарам што нè потсети на едно убаво време кога се пееше не само со грло, туку и со емоции!“, изјави Калиопи.

Инаку, Башески неодамна се соочи со неубава семејна ситуација – неговата мајка Павлина доживеа мозочен удар. Сепак, нејзината состојба сега е многу подобра и тоа му дало поттик да продолжи да се натпреварува во „Никогаш не е доцна“.

„Мајка ми беше во една од минатите емисии и кратко потоа имаше мозочен удар. Беше тоа мошне тешка ситуација и мислев да се повлечам од натпреварувањето, како и од фестивалот во Прилеп, каде што треба да настапувам, но потоа состојбата почна да ѝ станува сè подобра и подобра. Сега веќе е сосема добро и тоа ми даде поттик и сила да продолжам“, изјави тој.

Слични објави

(Фото) Ќерката на Здравко Чолиќ провоцира: Уна се фотографираше топлес, задникот во преден план

Еспресо

(Фото) „Станав она за што сонував“: Јована Јеремиќ почна да потпишува автограми

Еспресо

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо
Се вчитува....