ЛИЖЕЛА сладолед па и се закануваат 20 години затвор

На жена од САД и се заканува затворска казна од 20 години, откако била снимена како лиже сладолед во супермаркет, а потоа чашата со сладоледот ја вратила во фрижидер.

Видеото стана многу популарно, а полицијата на Лукин, Тексас, САД, соопшти дека започнале истрага за да го потврдат идентитет и на лицето кое го направило видеото.

Од супермаркетот изјавиле дека го отстраниле целиот бренд сладоледи што се појавил на видеото и дека ја нашле и оштетената чаша со сладолед.

Тексас е познат по строгите закони, а всушност обвинението за оштетување на потрошувачки производ може да води кон затворска казна од 20 години или парична казна од 10.000 долари, пренесува Топ Чанел.

Слични објави

Лејди Гага најави нов сингл: Дали пејачката стравува од конкуренција од подземјето на Лондон?

Еспресо

Со фотографија во бикини го засени својот славен сопруг (ФОТО)

Igor

Моника Белучи се најде во друштво на поранешниот сопруг на црвениот тепих во Венеција (ФОТО)

Igor

Вака се сака своето момче: Погледнете какво изненадување му приреди Антониа на Иван (ВИДЕО)

Васко Спасоски

За инспирација и за одважност: Ова е најубавата боја за коса на сезоната, и Клеопатра ја обожавала (ФОТО)

Igor

Пенелопе Круз полни 46 години: Во врска со стареењето постојат само добри работи (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

два × четири =

Слични објави

Младата пејачка Лина Пејовска од „плавуша“ стана … (ФОТО/ВИДЕО)

Васко Спасоски

Популарниот пејач прозборува за ужасното искуство: Немаше никого во близина, а потоа ми извадија нож!

Еспресо

Горан Пандев и неговото синче Филипо упатија јасна порака! (ФОТО)

Васко Спасоски

Раперката Дијана Ог има нова песна – „Панамера“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Тотално во нејзин стил! Заштитната маска на Зорица Брунцлик е апсолутен хит (ФОТО)

Еспресо

Мармалад од модри сливи со ванила, цимет и рум (РЕЦЕПТ)

Igor