17.8 C
Скопје
05:44 - 24 септември, 2023

ЛЕПА БРЕНА и Боба Живоиновиќ ја продаваат луксузната вила!

Лепа Брена и Боба Живоиновиќ донеле одлука да ја продадат вилата на Бежаниска коса, а сумата што ја бараат за неа е 2 милиони евра.

Фолк ѕвездата и поранешниот тенисер вилата ја имаат од 90-те години на минатиот век, но таа за нив сега станала преголема. Филип и Стефан Живоиновиќ веќе се отселиле, а и другиот нивни син Виктор планира да започне да живее под сопствен покрив.

По желбара на Брена, наводно парот ќе купи нова куќа на Дедиње или Сењак, бидејќи тој крај отсекогаш ѝ се допаѓал.
„Желбата на Брена и порано беше да се пресели на Дедиње или Сењак, повеќе ѝ се допаѓаат тие делови од градот. Сега е идеална прилика да го исполни својот сон. Новата куќа што ќе ја купат ќе биде многу помала, не повеќе од 300 квадрати“, раскажал изворот.

„Ние купивме голема куќа за да бидеме со децата, но сега тоа е приказна во која секој родител е среќен што неговото дете се осамостоило и што сака некаков свој личен живот, што е сосема нормално, бидејќи не е нормално да живеете со родителите после 22-23 година. Ама јас како мајка еден ден добро се изнаплакав. Плачев и кога Филип отиде на факултет, кога си отиде од дома, исто и Стефан, куќата е празна ако ги нема децата во неа“, рекла Брена.

Слични објави

Нема договор, штрајкот во Холивуд продолжува, сценаристите ја напуштаат работата

еспресо

(Фото) Бела Хадид уникатна во новата кампања на „Марк Џејкобс“, позира гола и без коса

еспресо

(Фото) Хедер Локлир, беше секс симбол на Холивуд, а сега го крие лицето од папараците

еспресо

(Фото) Сверина во друштво на мажот со кој ја поврзуваа

Еспресо

Разјаснета смртта на ѕвездата на хит серијата „Еуфорија“: „Ненамерно предозирање со фатална комбинација“

Еспресо

(Видео) Софија Вергара е брилијантна во улогата на Гризелда Бланко, немилосрдната шверцерка на дрога, погледнете го тизерот

еспресо
Се вчитува....