ЛЕПА БРЕНА и Боба Живоиновиќ ја продаваат луксузната вила!

Лепа Брена и Боба Живоиновиќ донеле одлука да ја продадат вилата на Бежаниска коса, а сумата што ја бараат за неа е 2 милиони евра.

Фолк ѕвездата и поранешниот тенисер вилата ја имаат од 90-те години на минатиот век, но таа за нив сега станала преголема. Филип и Стефан Живоиновиќ веќе се отселиле, а и другиот нивни син Виктор планира да започне да живее под сопствен покрив.

По желбара на Брена, наводно парот ќе купи нова куќа на Дедиње или Сењак, бидејќи тој крај отсекогаш ѝ се допаѓал.
„Желбата на Брена и порано беше да се пресели на Дедиње или Сењак, повеќе ѝ се допаѓаат тие делови од градот. Сега е идеална прилика да го исполни својот сон. Новата куќа што ќе ја купат ќе биде многу помала, не повеќе од 300 квадрати“, раскажал изворот.

„Ние купивме голема куќа за да бидеме со децата, но сега тоа е приказна во која секој родител е среќен што неговото дете се осамостоило и што сака некаков свој личен живот, што е сосема нормално, бидејќи не е нормално да живеете со родителите после 22-23 година. Ама јас како мајка еден ден добро се изнаплакав. Плачев и кога Филип отиде на факултет, кога си отиде од дома, исто и Стефан, куќата е празна ако ги нема децата во неа“, рекла Брена.

Слични објави

Останете подолго млади со овие четири намирници

Igor

Ванеса Брајант со емотивна порака за ќерка си, една недела по смртта: Објавата собра повеќе од 4 милиони лајкови (ФОТО)

Еспресо

Бојата на гардеробата ја открива вашата личност (ПРВ ДЕЛ)

Igor

Пробајте да не се насмеете #2 (ВИДЕО)

Еспресо

Коронавирусот го зема данокот: Кралскиот пар ја откажа посетата на БиХ, Кипар и Јордан

Еспресо

Ги следи трендовите: Џулија Робертс на 52 години во најпосакуваните панталони за оваа сезона (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

Осумнаесет − 8 =

Слични објави

ДНК, Перо Антиќ, Емилија Розман и тверкање во новиот спот „Ромео и Јулија“

Igor

Ирена Шајк се сликаше по градник, а во позадина се гледа нејзиниот задник во танга! (ФОТО)

Обама со семејството на гости кај ЏОРЏ И АМАЛ во нивната луксузна вила на Комо (ФОТО)

Igor

Жена која зрачи од сексипил и на 53 години: Синди Крафорд во зелен сатен! (ФОТО)

Igor

Јадете ротквици за подобро здравје

Igor

МОЖЕТЕ ЛИ БЕЗ ЛЕБ? Еве што ќе се случи ако целосно го исфрлите од исхраната

Igor