Кој хороскопски знак е најопасен шармер?

Темпераментни и страсни, Лавовите секогаш сакаат да бидат во центарот на вниманието. Во друштво се најгласни, а кога некој им се допаѓа тоа го покажуваат, не го кријат. Тие се вистински бесрамни заводници и вешти во кревет, така што ретко се случува некој да не „падне“ на нивниот шарм.

Иако се многу лојални, заштитнички настроени и срдечни кога вистински ќе се вљубат, додека тоа не се случи Лавовите се прави женкари и измамници во љубовта.

Сакаат да привлекуваат внимание кога некој ќе се вљуби во нив, но за некое време тоа угодување може да им здосади па си заминуваат без објаснување. Затоа, ако решите да влезете во врска со Лав, најдобро е да не го опсипувате веднаш со чувства, туку да останете мистични и да си играте топло-ладно се додека не видите дека тој е вљубен во вас.

Слични објави

На шест години била жртва на сексуално злоставување: Потоа станала зависничка од алкохол…. (ФОТО)

Васко Спасоски

КОМИЧАРКАТА БРУТАЛНА: Еден ден по породување изгледате како мене, не како Меган

Igor

Серена Вилијамс за Меган Маркл: Никогаш не сум слушнала за неа, не ја познавам (ВИДЕО)

Еспресо

Знаци кои се склони кон разубавување на токсичните врски

Igor

Секси Тина на маки поради малото бикини: Брановите ѝ ги „разбрануваа“ градите, па едвај ги задржи! (ФОТО)

Васко Спасоски

Селена Гомез КОНЕЧНО го заборави Џастин Бибер! Еве како се збогуваше од поранешната љубов (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

петнаесет − осум =

Слични објави

Нивес Целзиус се „стегна“ и ги истакна градите, но затоа доби непријатен коментар! (ФОТО)

Igor

Бруклин Бекам не може да биде со семејството: Заглавен во Америка поради затворањето на границите!

Еспресо

Како да се спасите од првутот со помош на природни препарати

Igor

Отстранете ги отоците, подочниците и елиминирајте ги брчките со оваа едноставна маска од компири

Igor

За малку ќе се „разбегаа“ силиконите! Погледнете како изгледаше Луна на модната недела во Белград! (ФОТО)

Igor

Џеј Ло долго време не прошетала со волку длабоко деколте! Се спушта до папокот, а еден детал ги збуни сите! (ФОТО)

Еспресо