„Километри“ на Лозано украдена од косовски пејач – се натпреварувал на фестивал! (ВИДЕО)

Косовскиот пејач Кораб Шаќири ја украл музиката од песната „Километри“, еден од најголемите хитови на популарниот пејач Влатко ЛозаноскиЛозано.

Шаќири со песната на композиторите Лазар и Магдалена Цветковски се натпреварувал на најреномираниот албански фестивал во Албанија – „Kenga Magjike“.

За срамот да биде уште поголем за пејачот од Косово, е тоа што во описот на песната стои дека токму тој и извесен Флорент Бошњаку се автори на оваа нумера.

Феномен“ е насловот на албанската песна и ѐ објавена на официјалниот канал на Јутјуб на фестивалот.

Слушнете ја „Феномен“ на Кораб Шаќири!

Направете споредба и слушнете ја оргиналната нумера на Лозано:

Слични објави

Кортни Кардашијан одговори на шпекулациите за нејзината бременост! (ФОТО)

Еспресо

ПОПУЛАРНИ ЖРТВИ: Тие поминувале низ тешки физички, емоционални и психички малтретирања!

Igor

БИ ГО ПРОБАЛЕ ЛИ? Направен првиот сладолед од спанаќ

Igor

Имате ист хороскопски знак со партнерот? Еве што треба да знаете…

Igor

Ви се случува и на вас? Честа појава по сексот која (најчесто) не треба да ве загрижува!

Igor

Лепа Брена проговори искрено: Не мијам садови и не бришам прашина, плаќам луѓе за тоа!

Еспресо

Остави Коментар

15 − 4 =

Слични објави

„Медена земја“ во „Еден на Еден“: Жителите на Бекирлија нè маваа со камења, не ни даваа да пиеме од нивната чешма! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Богдана едвај се симна по скалите, фустанот ѝ се закачи на оградата (ВИДЕО)

Igor

Марија Шерифовиќ се појави во пижами во „Ѕвездите на гранд“ (ФОТО)

Васко Спасоски

„Black Sabbath“ почнаа турнеја со нов пејач, „Црвена Јабука“ објави двоен албум и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Актерката Драгана Левенска ви препорачува три дестинации за ова лето, а открива и каде има најубаво топено сирење! (ФОТО)

Васко Спасоски

Се породи ПОЗНАТАТА ПЕЈАЧКА: Бебето доби име по лик од „Игра на тронови“

Igor