И двајцата прозбореа за разводот! Кристина: „Бев во депресија“! Даниел: „Овој период не е лесен“!

Српските медиуми дури денеска разбраа дека познатиот пејач Даниел Кајмакоски се разведе од манекенката Кристина Димитревска.

Како што повеќето од вас знаат, Даниел и Кристина веќе поливина година не се заедно, а ниту едниот ниту другиот во тој период не ги открија причините за нивниот развод.

 

View this post on Instagram

 

See you @splavplaybelgrade #blackberriesband

A post shared by Daniel Kajmakoski (@daniel_kajmakoski) on

Но, двајцата сепак решија да прозборат и да ја откријат причината зошто нивниот брак пропаднал.

– Кристина и јас не сме заедно веќе подолго време. Бракоразводната парница е во тек. Донесовме одлука да се разведеме бидејќи сфативме дека тоа е најдобрата опција за нас. Останавме добри пријатели и ќе настојуваме да бидеме што е можно подобри родители за нашето дете. Поради него сме постојано во контакт. Нашите семејства и пријатели веќе одамна знаат за разводот и сме благодарни за поддршката која ни ја пружаат. Овој период не е лесен за никој од нас – рекол Даниел.

Кристина беше поконкретна во својата изјава и искрено призна дека по разводот била во депресија.

 

View this post on Instagram

 

#sunsetlover

A post shared by Kristina (@kristina.dimitry) on

– Кога сакаш, тешко го прифаќаш фактот дека не ви оди, дека не сте еден за друг. Во тој период не сакав да комуницирам со никој, се затворив сама во себе. Ми изгледаше како цел свет да ми се срушил на глава. По подолг таков период се изборив со болката која ми го уништи срцето – рекла манекенката и додала дека во борбата со депресијата и помогнало вежбањето.

– Поради професијата со која се занимавам, морав да продолжам со вежбање. Секој ден сум во теретана – изјавила таа.

Слични објави

Леди Гага ќе ја глуми „црната вдовица“ на Гучи

Igor

Видео хороскоп за 26 август 2019, понеделник

Igor

Младата раперка почина на 21 година под неразјаснети околности

Слободен Печат

Софи Тарнер од „Игра на троновите“ родила ќерка во строга тајност

Еспресо

По пресметката со сопругот: Излегоа фотографии од славниот актер во болница кои ги шокираа сите (ФОТО)

Igor

Како да ги комбинирате маслата за да имате сјајна коса

Igor

Остави Коментар

петнаесет + 7 =

Слични објави

Светски чуда кои ги привлекуваат туристите, а ги збунуваат научниците (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Ќерката на Дејвид Боуви има 19 години, а Иман не сака таа да се експонира во јавноста

Еспресо

Серена Вилијамс: Издание во какво не сме ја гледале (ФОТО)

Igor

Цеца имала важна улога во детството на Сенидах: Погледнете што вели познатата раперка за кралицата на турбо-фолот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Џастин Бибер ја продава луксузната вила: Вратите се отвараат со отисок од прст, а еве како изгледа внатре (ФОТО)

Igor

Прво официјално појавување на кралицата Елизабета по Мегзит: Хари и Меган ја шокираа јавноста, а таа ниту да трепне! (ФОТО)

Еспресо