16.8 C
Скопје
02:28 - 26 мај, 2024

ФОТО: Се вери синот на Алачки – Убавата Лина кажа „ДА“

Викендов Благоја Алачки, синот на музичарот Горан Алачки и неговата поранешна сопруга Адријана Алачки пејачката и водителка на кулинарската емисија „Вкусот на Традицијата“, ја побара својата девојка Лина Киркова за сопруга.

Убавата Лина кажа „ДА“, а во семејството превладуваше среќата. Сето ова го потврди гордата мајка Адријана која на својот Фејсбук профил им честиташе на идните младенци кои како што вели и го израдувале срцето…

Фото: Фејсбук

Слични објави

Јелена Карлеуша „за коси“ ја фати Северина: „Не ме интересира ништо поврзано со Душко“

еспресо

Се огласи отуѓениот сопруг на Јелена Карлеуша: Еве зошто Душко ѝ се јавил на Северина

еспресо

Соседите откриваат какво е семејството на Јована Јеремиќ: „Малку се чудни…“

еспресо

Сè што се знае за ракот на Кејт Мидлтон: Нема да се врати до крајот на годината

еспресо

(Фото) Торта во облик на срце и розово мече: Анастасија Ражнатовиќ слави роденден во Шпанија

Еспресо

Синот на Драгана Мирковиќ размислува за селење во Белград: „Тука веќе никој не верува во Бога“

еспресо
Се вчитува....