18:13 - 20 април, 2024

(Фото) Природно издание: Јована Јоксимовиќ покажа како изгледа без грам шминка

Српската водителка Јована Јоксимовиќ важи за една од најубавите жени на јавната сцена во регионот.

Ретки се моментите кога можеме да ја видиме опуштена, без шминка и во лесна облека. Најчесто, таа е дотерана од глава до пети.

Сепак, понекогаш прави исклучок и на социјалните мрежи покажува дека не е секогаш топ облечена, туку дека како и сите други, во слободното време ужива во опуштена, спортска гардероба.

Така Јоксимовиќ објави видео од тренинг каде ја гледаме во удобни хеланки со леопард принт, обична бела маица и патики. Исто така, таа е во природно издание – без шминка.

На тренингот ѝ се придружил и нејзиниот сопруг, пејачот Жељко Јоксимовиќ.

Фото: Инстаграм/Јована Јоксимовиќ

Слични објави

(Фото) Вака пред смртта Бојана Јанковиќ зборувала за поранешниот сопруг: Мојата крв…

Еспресо

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо
Се вчитува....