8.8 C
Скопје
04:09 - 15 април, 2024

(Фото) Лила како божица на Бали: „Ова е мојот живот“

Убавата водителка Лила Филиповска деновиве се одмора на егзотична дестинација, на индонезиски остров Бали. Вторпат се враќа тука, како што објаснува сама во една од објавите „Бали повторно, зашто еднаш не е доволно“.

Од објавите на нејзиниот иснтаграм-профил, очигледно е дека води активен одмор, посетувајќи различни знаменитости и запознавајќи ги традицијата и културата на островот.

Сепак, има време и за уживање под сонцето, за плажа, за соединување со природата, како да е вистинска божица на ова место под живописно-сините облаци.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lila (@lilafilipovska)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lila (@lilafilipovska)

Под објавените фотографии се нижат комплименти и воздишки.

„Убавина во убавина“, „Убав помин на Бали“, „Уживанција“…

„Ова е мојот живот“, одговара таа преку објава на која се гледа луксузен ресторан вкотвен под стаклениот покрив под вода -џиновски аквариум, додека водителката чекори под водниот тунел облечена во секси, црвен фустан.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lila (@lilafilipovska)

Во меѓувреме, тука се и видеата и фотографиите од посета на хиндуистички храмови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lila (@lilafilipovska)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lila (@lilafilipovska)

„Што не смеете да пропуштите на Бали ?! Ништо не смеете да пропуштите на Бали. Мора да ги видите прекрасните оризови полиња, планетарно популарната „Bali swing” и „Светата шума на мајмуните” А утре не очекуваат нови авантури и истражување на земјата на боговите!“, пишува Лила, поздравувајќи ги своите инстаграм следбеници.

Слични објави

„Нераскинлива судбинска врска“: Астролог ги анализира наталните карти на кралот Чарлс и кралицата Камила

еспресо

Ѓорѓе Давид се врати на местото на несреќата: Пејачот објави дека повторно заминува од Македонија

Еспресо

Почина српска пејачка по борба со ракот на 41 година: Во јануари ѝ рекле дека ѝ остануваат уште 6 месеци живот

Еспресо

(Фото) Хју Хефнер дебело платил за гробот до Мерилин Монро: „Жално е што ја искористи и нејзината смрт“

еспресо

(Видео) Карлеуша го крена на нозе Белград: Излезе да се забавува во тантела и гаќички со накит од 28.000 евра

Еспресо

(Фото) Без шминка, со несредена коса и пижами: Еве како изгледа Емина Јаховиќ додека прави доручек

Еспресо
Се вчитува....