11.8 C
Скопје
21:52 - 3 март, 2024

(Фото) Личат на мајка им: Ова се синовите на Лидија Вукичевиќ

Српската актерка Лидија Вукиќевиќ не крие дека е многу горда на своите синови Давид и Андреј, кои ги доби за време на бракот со поранешниот фудбалер Митар Мркела.

„Имаат семеен код, традиционален однос и сакаат да кажат – ова е нашиот семеен собир. Ми беше дојдена една другарка на гости, Андреј си одеше, бидејќи живее во Вождовац, ме бакна мене, па Давид, а таа рече: ‘Не сум видела некои браќа толку да се сложуваат’. Најсреќна сум поради тоа, тоа е огромна работа во денешно време“, изјави неодамна Лидија Вукиќевиќ.

Вукичевиќ истакна дека не сака да ги малтретира со темата за брак и внуци.

„Бесмислено ми е да ги прашувам, таквите чекори се преземаат кога човек ќе посака… Имаат девојки, долго време се во врски. Примитивизам е да прашам, затоа што на бракот и љубовта гледам поинаку, тоа е од емоции, не е нешто во стил – дојдоа годините, па мора да биде. Не треба ништо да правите“, додала таа.

За внуците, вели таа, таа ќе биде Лидија, а не баба.

„Нема да бидам класична баба, бидејќи не бев ни класична мајка на моите деца. Одевме во продавница среде ноќ. Се разбира, додека не почнат обврските“, истакнува актерката.

Лидија открила и дека воопшто нема никаков проблем да биде во врска со значително помлад партнер, за што долго време на големо се зборува.

„Годините не значат ништо, бесмислено е да се пресметува“, изјавила актерката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lidija Vukićević (@vukiceviclidija)

Слични објави

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо

Достоинствено: Како Бресквица го прифати поразот на Беовизија

еспресо
Се вчитува....