28.4 C
Скопје
16:48 - 25 јуни, 2024

(Фото) Доживела страв и ужас: Ива Гргуриќ се огласи од Дубаи по страшните поплави

Хрватската старлета Ива Гргуриќ (31) сподели снимки од страшните поплави во Дубаи.

Победничката на реалното шоу „Задруга“ ја снимила бурата и во реално време ги известувала своите следбеници за ситуацијата на југоисточниот дел на Арапскиот Полуостров.

Како што ситуацијата станувала сè потешка, Гргуриќ решила да се упати кон аеродромот со надеж дека ќе може да се врати дома. Сепак, нејзиниот лет бил одложен, а доцнењето траело дури 7 часа.

Фото: Скриншот/Инстаграм

Таа ја опиша сцената како хаотична, со семејства кои чекаат по три дена, а спиеле на аеродром без храна и пиење. Честопати презакажуваните летови го зголемуваа стресот и непријатноста на патниците, а Ива ја изрази својата загриженост за децата кои плачеа среде оваа ситуација.

Слични објави

Јелена Карлеуша искрено за односот со Душко: „Кармички, немам мир во животот…“

еспресо

(Видео) Длабоко деколте и шлиц до колкот: Ќерката на Харис Џиновиќ во никогаш попровокативно издание

Еспресо

(Фото) Ситно брои до породувањето: Бремената водителка на „Ѕвездите на Гранд“ живее во невиден луксуз

Еспресо

(Видео) Девојките не му даваат мир на убавиот син на Драгана Мирковиќ: Се појави снимка од клубот, еве како реагира Марко…

Еспресо

(Видео) Здравко Чолиќ ги остави сите подзинати: „Каква енергија за човек кој има 73 години“

еспресо

Јована Јеремиќ со плачлив глас: „Ако на Драган нешто му се случи…“

еспресо
Се вчитува....