Форбс: Најбогатата пејачка „тежи“ 600 милиони долари

Наоѓајќи се пред многу ѕвезди како Мадона, Селин Дион, Бијонсе и Тејлор Свифт, Ријана го зазема првото место на годинешната Форбсова листа на најбогати жени во музичката индустрија, чие богатство е проценето на околу 600 милиони долари.

Таа успеала да ги надмине уметниците кои работат двојно подолго од неа.

Популарната пејачка кариерата ја унапредила и со претприемништво и го проширила својот бизнис на козметика, долна облека и облека. Работата ѝ оди толку добро што тоа ѝ го осигурало првото место на листата на најбогати жени во музичката индустрија.

Слични објави

4 трикови со кои ќе и подарите максимално одлично орално задоволство

Igor

Каде грешат жените при орален секс

Igor

Црвеното мочуриште: Луѓето од целиот свет доаѓаат во овој град само за да се восхитуваат на глетката (ФОТО)

Еспресо

Нора Миљковиќ повеќе не е сингл! Една од најжешките Македонки се смири со поранешното момче (ФОТО)

Igor

Најголеми брбливци – Внимавајте какви тајни споделувате со овие 3 хороскопски знаци

Igor

Цеца откри долго криена тајна: Дали платила за една од своите најпознати песни?

Igor

Остави Коментар

деветнаесет − 9 =

Слични објави

„Морам да најавам дека сме бремени“: Рики Мартин и сопругот го очекуваат четвртото дете

Igor

Цеца одговорила на прозивките дека му ги мести мечевите на Вељко

Слободен Печат

Кога ќе ве прегрне лав, тоа изгледа вака… (ВИДЕО)

Еспресо

Видео хороскоп 21 јуни 2019, петок

Igor

ТОПЛО ПРЕДЈАДЕЊЕ: Печени пиперки со пикантен фил од фета (РЕЦЕПТ)

Igor

Урнебесно: Ѕвездата на „Педесет нијанси сиво“ падна во рацете на ќерките (ФОТО)

Еспресо