ЕРОС РАМАЦОТИ се разведува: Тоа беа прекрасни 10 години

Популарниот италијански пејач Ерос Рамацоти и неговата сопруга, манекенката Марика Пелегрини, одлучиле да стават точка на новниот брак.

Ерос и неговата 24 години помлада сопруга се договориле спогодбено да се разделат, по бракот кој траеше околу 5 години, а пред тоа се забавувале исто толку време.

Во официјалното соопштение, како што пренесуваат италијанските медиуми, ги потврдиле шпекулациите за разводот.

„Тоа беа прекрасни 10 години, заедно изградивме преубаво семејство и бевме бескрајно среќни. Смирени сме во заедничкиот избор, нашиот однос останува пријателски и љубовта што ја делевме уште е тука. Имаме големо почитување еден за друг и ја молиме јавноста да ја почитува нашата приватност и приватноста на нашите деца во овој стресен период за целото семејство“, пишува во соопштението.

Слични објави

Балашевиќ пак се шегува на своја сметка: Сега сум СТЕНТ-АП комичар

Слободен печат

Нејзиниот одлично обликуван задник ги излудува сите мажи ширум светот! (ФОТО)

Еспресо

Ќерката на Дејвид Боуви има 19 години, а Иман не сака таа да се експонира во јавноста

Еспресо

Се појави интервју од 1998 година: Џенифер Лопез БЕСРАМНО ги коментира колешките

Igor

ЗИМА ПОЛНА ЉУБОВ: Овие пет хороскопски знаци ќе уживаат во романса во ладните денови

Igor

Даниел Кајмакоски се разведува по три години брак

Igor

Остави Коментар

седум − 3 =

Слични објави

Никогаш не треба да бидат заедно – Најлошите љубовни парови во хороскопот

Igor

Луксузни подароци за снаата: Цеца не штеди, Богдана цела во ДИЈАМАНТИ!

Igor

Потресна приказна за рок легендата: Последните часови од животот на Милан Младеновиќ

Igor

Ирина Шајк откри нови детали за нејзиниот живот: Ја отворив вратата и тројца мажи со маски ми вперија пиштол во главата…

Еспресо

Да признаев дека сум ГЕЈ никогаш немаше да станам актер (ФОТО)

Igor

Поп дивата договорила состанок со принцот Вилијам, но тој никогаш не се појавил

Еспресо