Една жешка Колумбијка: Со разголени слики промовира здрав начин на живот!

Фитнес модел, инструкторка и бодибилдерката Анлела Сагра започнала да вежба од 2012 година, уште кога била студент по дизајн, а исто така таа е ѝ првиот колубиски фитнес модел – пренесува „Мондо.рс“.

Многумина и кажале да прекине со вежбањето, бидејќи мускулестото тело ќе и ја уништи кариерата како модел, а таа без проблем се откажала од тоа и започнала да победува на фитнес натпреварите.

Анлела Сагра

Убавата Колумбијка на својот профил на Инстаграм промовира здрав живот и секојдневно објавува слики и видеоснимки како вежба за да им помогне на своите следбеници и да ги мотивира и тие да почнат да вежбаат.

Анлела Сагра

Таа и тоа како привлекува внимание на социјалните мрежи.

Во нејзините разголени фотки на Инстаграм уживаат повеќе од 12 милиони следбеници…

Анлела Сагра

Слични објави

КАКО ГО ЗАПОЗНАВ ПАРТНЕРОТ: Антониа Гиговска откри како се „ќариле“ со момчето Иван (ФОТО)

Igor

Згодната ќерка на Здравко Чолиќ е главна на Инстаграм: Малечката Уна објавува жешки фотографии од кои застанува здивот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Том Круз сè уште е во карантин во Италија

Еспресо

Калиопи се опушти повеќе од што треба? Нашата поп-дива очигледно има проблеми со килограмите! (ФОТО)

Слободен печат

Хороскоп за 18 Ноември понеделник – Девиците ќе го сретнат тајниот обожавател, Стрелците ќе бидат принудени да прифатат нечија помош

Igor

Џенифер Анистон има двојничка, сличноста е неверојатна! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

19 + осум =

Слични објави

Елена Велевска со кратки пижами и поза од која нема да ви биде сеедно! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ќе му подзавидат колегите од естрадата: Огнен Здравковски има хит (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Четири грешки поради кои ноктите се уништуваат

Igor

Хороскоп за 03 февруари – Погледнете што ве очекува овој понеделник!

Еспресо

Ќе ве воодушеви овој прелиен колач без брашно

Igor

Екипата од серијата „Ало Ало“ повторно се собра, а сите очи беа свртени кон хер Флик! (ФОТО)

Слободен Печат
MacedonianAlbanianBulgarian