Дневен хороскоп за 13 октомври: Нови познанства, љубов на прв поглед…

ОВЕН
Денов ви носи нови познанства, како деловни, така и лични. Внимавајте со какви личности ќе ги споделувате вашите бизнис планови, може некој да ви ги украде. Време е за реновирање. Преземете ја иницијативата во свои раце и изградете го вашиот личен живот.

БИК
Раководете правилно со парите и не ризикувајте многу. Обрнете внимание на вашето нервно напрегнување. Важно е да си ја хармонизирате енергијата за да се чувствувате добро и да бидете полни со позитивна енергија. Поминувајте повеќе време во природа.

БЛИЗНАЦИ
Почнувате нова страница во личните и во професионалните односи и ќе ги довршите незавршените задачи од почетокот на годинава. Ќе започнете и нови проекти. Послушајте ја вашата интуиција, имате можност за проширување на бизнисот.

РАК
До израз ќе дојдат вашите творечки способности. Ќе бидете добро расположени. Ако успеете да премолчите некои негативни црти кај вашите пријатели, ќе успеете да се поштедите од многу непријатности во следните месеци.

ЛАВ
Ќе бидете пријатно изненадени од луѓето кои ќе ги сретнете. Вашата страст може да доведе до официјализирање на врската со вашиот партнер, но вие упорно продолжувате да избегнувате посериозни разговори во врска со тоа.

ДЕВИЦА
Денов ќе ви донесе проблеми во личните односи. Внимавајте да не си создадете непријатели во животот. Треба да ги завршите започнатите задачи ако сакате да си го сочувате авторитетот.

ВАГА
Во текот на денов ќе бидете склони да си создавате проблеми во личните односи, дури кај некои од Вагите ќе има и прекин на врската. Пазете се од непотребни конфликти во семејството. Не се преоптоварувајте психички. Внимавајте на стресните ситуации и обидете се да го сочувате духовниот мир.

СКОРПИЈА
Погрижете се вашите трошоци да бидат во разумни граници. Време е да направите разлика меѓу реалните желби и илузиите. Погрижете се повеќе за стабилност на психата, ќе бидете склони кон депресија. Не ги земајте при срце туѓите проблеми.

СТРЕЛЕЦ
Внимавајте да не се оптоварите со премногу обврски за да не почувствувате преголем умор. Внимавајте на непотребни конфликти во семејството. Погоден период за реновирање на домот.

ЈАРЕЦ
Може да се разочарате од некој во кого сте имале најмногу доверба. Не брзајте да остварувате нови љубовни врски, бидејќи нема да траат долго. Обрнете внимание на физичкото здравје, а може да се ставите и на диета.

ВОДОЛИЈА
Некои Водолии ќе имаат среќа да се вљубат на прв поглед, а други да го заведат саканиот/саканата. Ќе свртите нова страница во личниот и социјалниот живот. Со вашата недоверба во самите себе можете дамо да си навлечете некоја хронична болест. Направете напори да се ослободите од стресот и од непотребните обврски.

РИБИ
Се чувствувате уморни од тоа да бидете фрустрирани и неискрени во вашата интимна врска. Денеска ќе бидете благонаклонети кон луѓето кои се осамени. Рибите кои не се во врска, ќе го запознаат идниот партнер. Верувајте во вашата интуиција.

Слични објави

Откриена причината за самоубиството на Стив Бинг: Чувствувал вина поради смртта на неговата девојка

Еспресо

Еминем прозборе за тешките денови: „Имаше денови кога лежев во кревет, плачев и голатав таблети…“ (ФОТО)

Igor

Испил вијагра, а после го снашол најлошиот кошмар на секој маж

Igor

Зошто не ги покрила со косата? Розга настапуваше со фластери на ушите! (ФОТО)

Еспресо

Шакира прозборе за здравствените проблеми: На сите им беше тешко да ме поднесуваат (ФОТО)

Igor

Подобро зборува шпански и од Џеј Ло: Актерот ги изненади сите со својот акцент! (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

Шестнаесет + 20 =

Слични објави

Видео хороскоп за 10 јули 2019, среда

Igor

СМРЗНАТА, СВЕЖА, ОДГЛЕДУВАНА… Која риба е најздрава за јадење?

Igor

Драстичните трансформации на Лепа Брена низ годините (ФОТО)

Еспресо

За бунтовни невести: Венчаници во боја (ФОТО)

Igor

Познатата терапевтка советува: Во овој случај НЕВЕРСТВОТО подобро да го СОКРИЕТЕ!

Igor

Сопругата на Икарди заведува и на крајот на светот (ФОТО)

Igor