Џесика Симпсон: Сфатив дека морам да го оставам алкохолот кога не можев да ги облечам децата!

Пејачката, актерка и модна дизајнерка Џесика Симпсон (39) одлучи да ја раскаже својата животна приказна во момарите кои ги нарече „Отворена книга“.

Мегу останатото, таа во својата книга признава и дека долг период претерувала со алкохолот, па дури и се случило и да не може да ги облече своите деца во костимите за Ноќта на вештерките.

Тој ден, како што вели во книгата, првата чаша ја испила во 7:30 наутро, но продолжила да пие цел ден. Подоцна во текот на денот, додека децата сакале да ги облечат костимите, нејзиниот сопруг Ерик Џонсон ја прашал дали може да му помогне да ги облече.

„Ми беше срам што ме гледаат во таква состојба. Срам ми е и да признаам дека не се сеќавам ниту кој тогаш ги облече во костимите“, признава Џесика.

Таа ноќ Џесика испила таблеа за спиење и се пробудила следното утро, обидувајќи се да ги избегне своите деца.

„Спиев, се плашев дека ќе ги видам, дека ги изневерив. Се криев додека не заминаа од домот, а потоа повторно почнав да пијам“, раскажува таа.

Наеднаш се освестила и одлучила да побара помош од семејството и пријателите.

Заминала на лекување и психолог два пати неделно, процесот бил долг и тежок но тоа имала целосна поддршка од семејството и пријателите.

Неизмерно се кае што била слаб карактер и излезот го барала во алкохолот, но вели дека сега ова со гордост го пишува, бидејќи се надева дека ќе му помогне и на некој друг.

Слични објави

Погледнете како и стојат бикините на Шакира кои сама ги дизајнирала (ВИДЕО)

Igor

Бурниот живот на Вознијацки: Се сликаше гола за магазин, а Роналдо ја „ќари“ со скап автомобил (ФОТО)

Еспресо

СЛАВНИОТ РОКЕР ВО БОЛНИЦА: Се обидел да се самоубие?

Igor

Џим Кери на брутален начин го поздрави Вајнстин (ФОТО)

Еспресо

Меган Маркл го напаѓа кралското семејство: Не ме заштитија за време на бременоста!

Еспресо

Вечерва во 20 часот ќе дознаеме каква е песната со која ќе се претставиме на Евровизија (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

четири × пет =

Слични објави

Ретко кој го може ова: Колегите ќе му подзавидат на Саша Ковачевиќ поради ваквиот успех! (ФОТО)

Васко Спасоски

Миа Костова распали: „Бар коронава по глупоќа да бираше, ќе се спасевме од епидемијава (ФОТО)

Васко Спасоски

Без грам срам Кејт го носела овој фустан на себе кога прв пат го сретнала Вилијам, а еве каков бил неговиот КОМЕНТАР! (ФОТО)

Igor

Ова никој не го очекуваше од неа: Актерката Ирена Ристиќ објави провокативна фотографија

Igor

Принцезата Шарлот наполни 5 години: Најновите фотографии ја воодушевија јавноста

Еспресо

КЛАСИЧНА ЕЛЕГАНЦИЈА: Меланија во комбинација која никогаш не излегува од мода (ФОТО)

Igor