Деми Мур демонстрираше како се носи најефектното парче облека сезонава

Со едноставен стајлинг се постигнува впечатливост во еден потег. Тоа го докажа Деми Мур (56) на свечениот настан во Лос Анџелес, кој го одржа женскиот рехабилитационен центар „Peggy Albrecht Friendly House“. Глумицата јавно ја поддржа оваа установа, а за овој настан одбра едноставна, но многу ефектна креација.

Profimedia

Станува збор за комбинезон од тексас во темно сина боја, со мошне интересни детали како на пример подолгите, но сечени ракави, кои на моделот му дадоа елегантен изглед, но и самиот крој кој ѝ ги нагласуваше фигурата и деколтето на суптилен начин.

Profimedia

Деми стајлингот го надополни со детали во бела боја – рачен часовник, потпетици и ташна на Џузепе Заноти.

 

Слични објави

Солена торта на италијански начин (ВИДЕО)

Igor

Зошто го правиш тоа на твои години? СИНДИ КРАФОРД СЕ СОБЛЕЧЕ ГОЛА и стана мета на непријатни коментари (ФОТО)

Igor

Ќерката на Ким Бесинџер и Алек Болдвин нападната и ограбена: Ова се тешки времиња и треба да се чуваме едни со други (ФОТО)

Еспресо

Луна Џогани лупи краставица, а кога ќе видите како го прави тоа ќе се смеете два дена! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Мангупката Кејт: Се прикрала на забава и се опуштила со пијалок…

Igor

Веднаш би посакале да ви напише казна: Запознајте ја Стефани, најатрактивната полицајка во нашата земја (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

пет × пет =

Слични објави

НАПРАВЕТЕ И ГО ОВА НА ЖЕНАТА И ЌЕ БИДЕТЕ НЕЈЗИН КРАЛ: Само една работа ве дели од МАЈСТОР ВО КРЕВЕТОТ!

Igor

Изберете бои на облеката со кои ќе го подобрите расположението

Igor

За машки календар: Дванаесет најжешки фотки на Емилија Розман (ФОТО)

Igor

Инцидент на ревијата на ШАНЕЛ (ВИДЕО)

Igor

Вељко и Богдана ја напуштаат Србија: Штом станат родители ќе се преселат во оваа земја! (ФОТО)

Васко Спасоски

Северина осудена за семејно насилство! На поранешниот сопруг му велела дека е како Адолф Хитлер! (ФОТО)

Igor