14:47 - 19 април, 2024

Данијела Мартиновиќ за момчето: Навистина ми е тешко да зборувам за него бидејќи таква личност…

Хрватската пејачка Данијела Мартиновиќ не крие колку е среќна откако е во врска со Јосип Плавиќ.

„Навистина ми е тешко да зборувам за Јосип затоа што никогаш не сум имала шанса да запознаам таква личност. Тој е мое засолниште, мое безбедно пристаниште, моја поддршка и поддршка“, изјави 52-годишната пејачка за „Стори“.

Инаку, Плавиќ неодамна ја напушти полицијата и повторно го обедини стариот бенд „Изван закана“. По 16 години, тие повторно снимаат нови песни. Плавиќ во оваа прилика за тамошните медиуми зборуваше и за можна соработка со неговата партнерка.

„Даниела е една од најжестоките рокери што ги познавам. Тоа е нејзината страна што луѓето не ја гледаат, но се надевам дека во одреден момент ќе излезе“, признал тој.

Да потсетиме дека за нивната врска се дозна на почетокот на минатата година. Мартиновиќ потоа рече дека се запознала со Плавиќ кога нејзиниот адвокат поднел жалба за кражба на идентитет преку Интернет во 2022 година. Полицијата брзо го решила случајот, а тие двајца продолжиле да се дружат.

Ова е прва јавна врска на Данијела Мартиновиќ откако во 2021 година ја прекина 24-годишната врска со Петар Грашо.

Слични објави

(Фото) На една рака носи 18.000 евра: Александра не штедела на себе, сите гледале во овој скап детаљ

Еспресо

Ќе се вика „Вила Јована“: Дечкото на Јована Јеремиќ ѝ купи луксузна куќа со базен и овоштарник

Еспресо

Со Сергеј Трифуновиќ е приведен и неговиот „дилер“: Нови детали за апсењето

еспресо

Дарко Лазиќ по третпат станува татко: Катарина е бремена!

еспресо

(Фото) Синот на Драгана Мирковиќ јавно ја поддржа мајка си: „И во добро и во зло…“

jasmina.kantardzieva

Уапсен актерот Сергеј Трифуновиќ: Купувал марихуана

еспресо
Се вчитува....