21.8 C
Скопје
03:29 - 15 јули, 2024

АНЏЕЛИНА ЏОЛИ ОДЛУЧИ: Само еден ќе го добие нејзиното богатство

Уште додека била во брак со Били Боб Тортон, Џоли ја посетила азиската држава Камбоџа, каде што во едно од бројните прифатилишта во кои биле сместени деца без родители, забележала едно преслатко момче кое кратко време после тоа одлучила да го посвои.

Сега веќе 17-годишен, Мадокс е нејзина десна рака. Иако сè уште млад, Анџелина го смета како зрела и одговорна личност поради што одлучила своето богаство во вредност од околу 116 милиони долари да му го остави само нему.

Во тестаментот нема да ги вклучи нејзините три биолошки деца кои ги добила во бракот со Бред Пит.

Слични објави

Шенен Доерти беше подготвена за нејзината смрт однапред: „Не парите, туку остануваат спомените…“

еспресо

(Фото) Српската убавица Нина Сеничар и ѕвездата на „Топ ган“ станаа родители по вторпат

Еспресо

(Фото) Има 76 години и неверојатно тело! Српската дизајнерка Верица Ракочевиќ покажа како изгледа во костим за капење!

Еспресо

Почина актерката Шенон Доерти, по долгата борба со ракот

Еспресо

Каде била Меланија Трамп за време на обидот за атентат на сопругот: Еве ги деталите

еспресо

(Видео) Обид за атентат на Доналд Трамп: Се промени рејтингот на поранешниот американски претседател

еспресо
Се вчитува....