3.8 C
Скопје
03:25 - 21 февруари, 2024

Амиџиќ носи знак на раката дека сега ѝ припаѓа на саканата Мина: Во емисија гордо ја покажа бурмата

Српскиот водител Огњен Амиџиќ (48) се ожени по третпат, тајно, со бремената девојка Мина Наумовиќ, кога го зеде неговото презиме.

Во емисијата емитувана синоќа, на 9 јануари, водителот за првпат се појави во јавноста по венчавката, а сите забележаа детаљ кој симболизира дека тој сега ѝ „припаѓа“ на својата помлада избраничка.

Амиџиќ сега гордо носи златен венчален прстен кој го покажа на малите екрани, а се виде и дека е очигледно задоволен и среќен од сето она што во последниот период му се случува во приватниот живот.

„Вистина е, се венчавме. Сакавме да биде без врева и да си ја задржиме приватноста за себе. Веќе живеевме брак, сега е само на хартија“, истакна тој.

„Сакав Мина да го има истото презиме како мене и сега го има моето презиме, она што го остави на Инстаграм и своето – те лажат, знаеш (смеа). Кога се случува љубов, нема многу што да се зборува“, изјави водител за „Телеграф“.

Фото: Скриншот/Јутјуб

Слични објави

Анабела и Луна за кавгата со Весна и Ѓоле Ѓогани: Нема потреба да се смириме, тие се големи моралисти

Еспресо

„Не ме прашувајте за Пријовиќ“: Хит одговор на градоначалникот на Сплит

еспресо

Адвокатката на Северина: Сега има чувство на олеснување, задоволна е

Еспресо

(Фото) Александра Пријовиќ со сопругот славеа до зори: Цигара во рацете, алкохол на масата

Еспресо

Неда Украден на работ на солзи: Пејачката се присети на својот голем хит кој има посебно значење за неа

Еспресо

„Сега одам до крај“, се огласи Северина: Судот ѝ го врати синот

Еспресо
Се вчитува....