Аделина Тахири има два-три збора за нејзиниот сопруг Серјожа Марков (ФОТО)

Таа изгледа среќна покрај личноста на нејзиното срце. Аделина Тахири е една од најпознатите, најпосакуваните и најкоментираните пејачки во жолтиот печат. Таа е барана и посакувана насекаде. Покрај многуте ангажмани, Тахири останува активна за нејзините фанови преку социјалните мрежи.

На Инстаграм, каде што има околу 400.000 следбеници, Аделина објавува различни слики од нејзината дневна рутина. Деновиве убавицата од Македонија објави две убави глетки на Инстаграм. Во едната слика се гледа со нејзиниот сопруг, Серјожа Марков. Над прекрасната слика со нејзиниот сопруг, Тахири напиша „Затоа што те сакам тебе “, пренесува rtv21.

Аделина Тахири во декември 2017 година се омажи за македонскиот адвокат Серјожа Марков, со кого има син. Што се однесува до музичката кариера, последниот проект на Аделина Тахири „Засекогаш“, објавен во јули, достигна над 600.000 прегледи на Јутјуб.

Ртв21
Ртв21

Слични објави

Се прашувате од каде инфлуенсерката Љупка Митрова има совршен задник? Ова е одговорот! (ВИДЕО)

Igor

Влезе во шестата деценија, треба да се смири: Фановите на Моника Белучи со поделено мислење за нејзиниот провокативен стајлинг (ФОТО)

Васко Спасоски

Малечкиот Кеба ја упропасти Северина! Подигнала кредит од 70.000 евра! Ставила под хипотека уште еден стан (ФОТО)

Igor

КАКО ТИНЕЈЏЕРКА: На 51 година, чуварката на плажата му се смее во лице на стареењето (ФОТО)

Igor

Цвет пита: Појадок за ден полн енергија!

Igor

Зошто не ги покрила со косата? Розга настапуваше со фластери на ушите! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

три × три =

Слични објави

Ѕвездите од „Врба“ гости во „Еден на Еден“: Жаре ги натера да го раскажат филмот со рапување (ВИДЕО)

Igor

ОВА Е ЦЕНОВНИКОТ НА МАЦА ДИСКРЕЦИЈА: Еве за што наплатувала дупло! (ФОТО)

Igor

Калиопи се опушти повеќе од што треба? Нашата поп-дива очигледно има проблеми со килограмите! (ФОТО)

Слободен печат

Нов виц на Андрија Милошевиќ: Ќе заборавите на коронавирусот и на сè (ВИДЕО)

Еспресо

Необичната идеја на Џастин Бибер: „За 20 милиони лајкови, ќе објавам нов албум пред Божиќ“

Igor

Славните дами кои воодушевиле со своите фустани на венчавките! (ФОТО)

Еспресо