Адел за првпат со коментар за разводот

Пред две недели медиумите пренесоа дека Адел и нејзиниот сопруг Симон Конеци се разведуваат. Иако никој од нив немаше официјален коментар околу разводот, пејачката во духовит стил на Инстаграм му пратила порака во врска со разводот.

Познатата пејачка на Инстаграм објавила колаж со две свои фотографии. Едната е од доделувањето на Греми наградите на која пејачката плаче поради победа во категоријата Најдобар албум на годината, а другата е кадар од емисијата на Џемс Карден, во која Адел ја извела песната од Ники Минаж.

„Кога ќе те допрат емоциите, а потоа ќе се сетиш кој си“, напишала Адел.

Пејачката се осврнала на моментната ситуација, односно како понекогаш заплачува кога ќе ја понесат емоциите, а потоа се присетува колку луѓето ја сакаат и колку е популарна.

Слични објави

Ова никој не го очекуваше: Бред Пит и Џенифер Анистон повторно заедно!

Васко Спасоски

Пријатно изненадување за Денот на вљубените: Милош Биковиќ и Бајага со заедничка песна(ВИДЕО)

Еспресо

ФОТО | Малку задрема: Лордес Леон, најстарата ќерка на Мадона, фотографирана како се вози во метрото во Њујорк!

Еспресо

Зошто жените се помалку доживуваат оргазми?

Igor

Хелен Мирен: Јас не знам што е тоа грациозно стареење, но никогаш не би заминала „под нож“

Еспресо

Пепелта од легендарниот Шон Конери ќе се врати во неговата родна земја – Шкотска!

Васко Спасоски

Остави Коментар

9 + четири =

Слични објави

Возачот не смее ништо до допре со гола рака: Џеј Ло е во паника поради коронавирусот, а ова е доказ за тоа! (ФОТО)

Еспресо

Жена роди бебе во такси, камерата снимила се (видео)

Igor

ВИДЕО | Необичен природен феномен во Ирска: Поради невремето морето личи на пенливо капучино!

Еспресо

Џаред ГИ СОГОЛЕ Хрватите: Од цената на билетите ЌЕ ВИ СЕ СВРТИ, а еве што тоа вклучува

Igor

За влакно избегната голема несреќа на концертот на Северина (ВИДЕО)

Igor

По 10 години раскинаа: Една од најубавите српски пејачки сега е сингл! (ФОТО)

Igor