ЖЕЖОК ХОРОСКОП: Сексот со Близнаците е неповторливо искуство, а Лавовите ги возбудува секс на отворено

Овенот обожава адреналински секс

Страсните припадници на овој знак најголемо задоволство наоѓаат во суровиот секс со многу адреналин. Додека водат љубов, обично ги слушаат сите соседи, а најголеми фетиши им се секс во вода, необични локации како лифтови или тесен тоалет, како и садо-мазо игри кои вклучуваат рвање, повлекување за коса и гризење.

За Бикот шлагот и чоколадото се дополнителен афродизијак

За Биковите сексот е врвен спој на сите најдобри уживања, па во него вклучуваат афродизијаци како шлаг, чоколадо, вино и коцки лед со кои си играат. Нивни омилени фетиши се долги и влажни бакнежи и орален секс.

За Близнаците се создадени секс-играчките

Вибратоти, лисици, кугли и други помагала не им се непознати на љубопитните Близнаци кои со сите сили се трудат секссот со нив да биде неповторливо искуство. Немаат одреден фетиш, туку своите интереси ги менуваат секој месец.

Ракот обожава сензуалност

Сексот за Ракот е емотивно и силно сензуално искуство кое може да трае и да трае… Фиксирани се на брадавиците и на друга предигра со многу допири. Омилени фетиши им се костими, корсети, па и камшици од кожа.

За Лавот само егзибиционизам

Сексот на отворено во кој некој може секој момент да наиде е она што најмногу ги возбудува припадниците на овој знак. Сексот на плажа или во море дење, неприсојните допири под масата на која седи цело друштво. Омилен фетиш им е стриптизот.

Девиците сакаат да си играат

Иако во животот сакаат да контролираат, во сексот припадниците на овој знак сакаат да бидат во потчинета ситуација. Омилен фетиш им е улогата на потчинет сексуален роб кој го трпи самоволието на својот господар. Јажиња, лисици, машни или свилени марами, сè може да послужи за таа цел.

Задникот е топ фетиш за вагата

Вагите во сексот се многу разиграни, сакаат да испробуваат нови работи, ама едно нешто им е секогаш на пописот на омилени фетиши – задникот. Тој им е омилен дел од телото околу кој се концентрира нивната возбуда, па сакаат да гризат, да плескаат и да масираат, а сакаат и ним да им се прави тоа.

Скорпиите сакаат „малку поинаков“ секс

Припадниците на овој знак имаат исклучително нагласено либидо, а обожаваат секс во кој користат разни марами или шалови кои ги ставаат преку очите за да ги поттикат другите сетила. Фетиши им се и други мрачни игри на доминација. Сакаат да ги испробаат сите пози кои можат да ги замислат, како и сите можни локации за секс.

За Стрелците секс во јавност

Авантурата е средното име за припадниците на овој знак, а поради ненадејниот порив тие се првите кои ќе запрат крај патот и ќе се фрлат во грмушките. Обожаваат секс во авионите и на бродовите, во шатор или во пар. Не им е потребна дополнителна облека за да се возбудат.

Јарците доминираат

Иако изгледаат ладни, во кревет се исклучлително жешки. Ентузијасти и истражувачи, би сакале да испробаат секакви игри и фетиши. Секс во тројка, играње разни улоги, нема нешто што нив не ги возбудува. Спонтани и отворени во сексот секогаш ќе се навраќаат на позите во кои тие доминираат.

На Водолијата ѝ е потребен повеќе од еден партнер

Сајбер секс, секси чет, телефонски секс и други облици на секс на далечина не им се непознати на Водолиите. Сепак еден од нивните најголеми фетиши е групниот секс, без оглед дали во машка или во женска комбинација. Познати се по склоност кон перверзии, а бараат партнер покрај кој нема да се чувствуваат настрано.

Рибите ги обожаваат нозете

Најголем фетиш на припадниците на овој знак се стапалата како ерогена зона и сè поврзано со нив – од масажа до секси обувки. Склони се кон воајеризам и снимање на сексот.

Слични објави

Болеста го направила своето: Поранешниот голем заводник изгледа непрепознатливо (ФОТО)

Igor

Снаата на Лепа Брена ги покажа градите па со провокативната фотографија ги скара фановите (ФОТО)

Igor

Им ги уништи животите на ФУДБАЛЕРИТЕ КОИ ЈА ПЛАЌАА, а сега лежерно се шета во Кан…

Igor

Се разбудила од кома по 182 дена: Сопругот и децата не ги препознала, а потоа открила невидена измама

Еспресо

Миа Костова одговори на непријатно прашање: „Мојот партнер никогаш нема да го видите на Инстаграм (ФОТО)

Igor

НЕ ИМ СЕ ДОПАДНАЛЕ СЕДИШТАТА: Претставниците на Исланд ќе поднесуваат жалби до Израел

Igor

Остави Коментар

два × 2 =

Слични објави

Се најде организатор за борбата Бибер – Круз

Igor

УРСУЛА Е МАШКО? Инспирацијата за овој зол лик не стигна да ја види својата цртана верзија

Igor

Дневен хороскоп за 11 декември: Погледнете кој треба да внимава на своето здравје!

Васко Спасоски

Емилија Кларк од „Игра на престолите“ не сакала секс пред камерите!

Igor

Трите најчудни сличности на партнерите во долга врска

Igor

АМЕРИКАНЦИТЕ ЈА САКААТ ЕВРОВИЗИЈА? Еве кога планираат да се организира во САД!

Igor