11.8 C
Скопје
16 октомври, 2021

(ФОТО) ВИСТИНСКА БОЖИЦА: Не стивнуваат воздишките за изгледот Ирина Шајк на Мет Гала

Манекенката и една од најубавите жени на светот, Ирина Шајк, на славниот настан Мет Гала се појави во необичен фустан, за кој со денови се зборува.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Irina Shayk Slovenia (@irinashaykslo)

Имено, убавата 35-годишна Русинка ги засени сите кога се појави во прозирна тоалета со потпис на „Moschino“, која само по себе имаше шарени детали.

Проѕирниот беж фустан со цветни мотиви повеќе откриваше отколку што ја покриваше славната Шајк.

ирина шајк
Ирина Шајк и Џереми Скот на Мет Гала / Фото: EPA-EFE/JUSTIN LANE

Со секси шлиц на долниот дел од фустанот многумина на социјалните мрежи прокоментираа дека моделот потсеќа на култното издание на Анџелина Џоли на црвениот тепих.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by irinashayk (@irinashayk)

Покрај се, таа се појави со кратка фризура која дополнително ги истакна нејзините очи, но и нејзините совршени црти на лицето. Ирина е вистински пример, за многу девојки кои дури и не одат на кафе без вештачки трепки и совршена шминка.

Слични објави

БЕСТСЕЛЕРОТ ЌЕ ДОБИЕ ТВ СЕРИЈА: Последните денови на Џон Ленон од поглед на неговиот убиец

Ј.К.Д

ТОП СОВЕТ ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Зошто е важно за топење на мастите да сме малку гладни?

Еспресо

ДАЛИ СТЕ ВИЕ МЕЃУ НИВ?: Ова се најљубоморните и најпосесивните хороскопски знаци

Еспресо

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Како да направите совршени ражничи овој викенд

jasmina.kantardzieva

(ФОТО) ЦВЕТЕН РАЈ НА 1.100 МЕТРИ НАДМОРСКА ВИСИНА: Искусна фризерка, „исфризирани“ цвеќиња!

Ј.К.Д

(ВИДЕО) 14 ГОДИНИ ТАГА ПО ТОШЕ: А кој може тебе да те заборави?

М.Т
Се вчитува....