Пикси повторно стана дедо!

Легендарниот југословенски фудбалер Драган Стојковиќ Пикси по втор пат станува дедо. Неговата ќерка Ања Стојковиќ утрово го родила второто дете во бракот со Уго Валенте.

Ања родила ќерка, а мајката и бебето се чувствуваат одлично.

Славењето во семејството Стојковиќ започнало веднаш по породувањето на Ања. Драган Стојковиќ Пикси инаку по исклучително успешната кариера како фудбалер во генерацијата со Панчев, Савиќевиќ, Михајловиќ, сега е тренер на кинескиот Гвангжу.

Слични објави

Инфлуенсерката која го „запали“ Јадранот: Погледнете ги нејзините провокативни фотографии од Хрватската ривиера!

Еспресо

Колку си безобразна и опасна: Пејачката Милица го покажа совршениот задник во минијатурно бикини (ФОТО)

Васко Спасоски

Тамара Тодевска водителка на MAC: „Очекуваме спектакл, ја славиме музиката и различноста“

Васко Спасоски

ХАЈДИ КЛУМ: Костимите кои ја направија кралица на Халовин (ФОТО)

Igor

СЕКОЈА ЧЕСТ ЗА ОВАА УЧИТЕЛКА! Децата пресреќни – Ова е најоригиналниот костим за маскенбал! (ВИДЕО)

Еспресо

Одиме на победа! Слушнете како звучи детската евровизиска песна на нашата Мила (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

17 + оне =

Слични објави

Кашлањето, кивањето и зборувањето можат да го рашират коронавирусот, но некои капки се поопасни од другите

Еспресо

Алекс Родригез откри детали за венчавката со Џенифер Лопез (ФОТО)

Igor

Хороскоп за 03 февруари – Погледнете што ве очекува овој понеделник!

Еспресо

Инфлуенсерката со најпознатиот задник повторно го „сруши“ интернетот! (ФОТО)

Еспресо

Кралицата и принцот Филип спијат ВО РАЗЛИЧНИ КРЕВЕТИ поради бизарна традиција на ВИСОКАТА КЛАСА

Igor

Народен лек – Излекувајте ја уринарната инфекција со семки од лубеница

Еспресо