Колку често двојките имаат секс во различни земји од целиот свет?

Едно истражување покажува во кои земји низ целиот свет двојките имаат секс на годишно ниво.

Меѓу сексуално поактивните земји се оние со топла и умерена клима.

Изненадувачки, Италија, позната по темпераментот и социјалните контакти на своето население, е рангирана на последно место, затоа што просечниот Италијанец има секс околу 121 пати годишно.

После тоа следат, Нов Зеланд и Кина кои го бележат истиот број сексуални активности годишно (122), потоа со 123 пати секс во годината се Швајцарија и Мексико и Индија, каде што населението има секс 130 пати годишно.

Интересно, Полска, Русија и Бразил имаат многу слични резултати – првите две земји со 143 пати, а третата со 145 пати годишно.

Лидер според ова рангирање е Грција, каде сексуалните акти во просек изнесувале 165 годишно или приближно 3 пати неделно.

Слични објави

Една од најубавите балади на Балканот е создадена случајно, од очај за невозвратена љубов, а жената од насловот е жива и денеска! (ФОТО)

Еспресо

Зошто Никол Кидман и УДИРАЛА ШЛАКАНИЦИ на својата мајка? (ВИДЕО)

Igor

Џеј Ло е секси и кога игра дома по тренерки (ВИДЕО)

Igor

Евровизија приреди ЛАЖНА ДРАМА за Шведска и Македонија – Еве како се знаеше дека Холандија ќе победи

Igor

Српска старлета од каталогот се нашла на страница за возрасни (ФОТО 18+)

Igor

Душко ја изневерувал Карлеуша со Сораја, НАРАКВИЦАТА што и ја подарил ќе ве остави подзинати (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

дванаесет − 5 =

Слични објави

ОРГИИ, СКАНДАЛИ И ИНТРИГИ: Сведоштва за животот во дворот на НАЈБОГАТИОТ султан на светот

Igor

ЉУБОВЕН ТРИАГОЛНИК: Го донела љубoвникот да живее со нејзе и со сопругот

Igor

Има 22 куќи и 170 милиони фунти на сметка – Ед Ширан ја презема титулата од Адел

Igor

НЕМАШЕ СРЦЕВА АКТИВНОСТ: Алек Болдвин и сопругата го изгубија петтото дете

Igor

Во ПРЕСМЕЛ ФУСТАН на црвениот тепих: Глумицата покажа сè!

Igor

Гледањето порно филмови со партнерот е возбудливо, но и препорачливо!

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian