19.9 C
Скопје
17:39 - 18 мај, 2022

КОЈА Е ТАЈНАТА СОСТОЈКА? Мажите со оваа особина се најдобри во кревет

Многу фактори влијаат каков маж ќе биде љубовникот и дали сексот ќе биде добар или лош. Според едно истражување објавена во списанието „Socioaffective Neuroscience & Psychology“, една доблест сугерира дека мажот може да биде добар љубовник.

Експерти ја истражувале сексуалната историја на жените и се обиделе да откријат со какви партнери имале најдобар сексуален однос и редовно достигнувале оргазам.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Истражувањето опфати жени помлади од 69 години кои не се во врска или брак, бидејќи експертите сметаа дека жените во врска ќе се чувствуваат обврзани да му дадат подобра оцена на нивниот сегашен партнер, дури и ако реално не ја заслужуваат. Во тест од 70 минути, испитаниците одговарале на различни прашања за нивниот сексуален живот, а врз основа на нивните одговори, истражувачите откриле дека најдобрата сексуална врска ја имале со – духовити мажи.

Чувството за хумор се покажало како одличен индикатор за сексуалните вештини бидејќи укажува на тоа дека мажот е опуштен во различни ситуации, вклучително и во интимните, што е важно за добра комуникација меѓу партнерите и на крајот добар секс.

10 СЕКСИ ПРАШАЊА: Поставете им ги на љубовникот и станете поинтимни

Слични објави

Љубовта ќе им цвета во јуни: Ова се највљубените и најсаканите хороскопски знаци на почетокот на летото

Еспресо

Три најчести фитнес грешки поради кои се откажуваме од тренинг и слабеење

Еспресо

Што да промените во исхраната за да се ослободите од акните и мозолчињата?

Еспресо

(ВИДЕО) Докажано: Амбер сепак имала врска со Џејмс Франко додека била во брак со Џони Деп

Еспресо

(ФОТО) Модна дизајнерка почнала да го тетовира синот уште кога имал шест месеци

Еспресо

(ФОТО)„Збогум Пиже“: Пере од „Нокаут“ со емотивна објава се збогуваше со својот пријател

М.Р.
Се вчитува....