Италијанска вечер во Скопје: Ерос Рамацоти уживаше како да е дома (ГАЛЕРИЈА)

Италијанскиот шармер Ерос Рамацоти вечерва во “А1” преполната арена во Скопје ги пее неговите најголеми хитови, а публиката со уживање и громогласен аплауз ја поздравува италијанската ѕвезда по секоја испеана песна.

Неколкуилјадните фанови кои ги има од сите градови на Македонија, но и гостите од Србија, Косово, Бугарија, Албанија, кои специјaлно допатуваа за овој концерт, со нетрпение ги чекаа неговите најголеми хитови како што се: “Cose della vita“, “Terra promessa”, “Una storia importante”, “Adesso tu”, “Ma che bello questo amore”, “Occhi di speranza” и ги пееја во еден глас.

Дефинитивно ова е италијанска ноќ во нашата метропола која ќе се памети уште многу долго…

Погледнете како беше вечерва:

Фото: Слободен печат/Драган МитрескиФото: Слободен печат/Драган МитрескиФото: Слободен печат/Драган МитрескиФото: Слободен печат/Драган Митрески

 

Слични објави

НЕОЧЕКУВАНА ПРОМЕНА: Елена Ристеска изненади со новиот изглед! (ФОТО)

Igor

Јелена Карлеуша им покажа среден прст на новинарите: Пејачката денес беше на суд поради ова… (ФОТО)

Igor

Тамара Тодевска е прогласена за најдобар интернационален артист на фестивал во Албанија (ВИДЕО)

Слободен печат

Се „испеглале“ со Фотошоп – Шупут со досега најдлабокото деколте (ФОТО)

Еспресо

Тито, Хитлер, Фројд и Сталин: Во иста година живееле во ист град!

Еспресо

Еминем за најтешкиот период од животот: Моето дно требаше да биде смртта

Еспресо

Остави Коментар

пет × оне =

Слични објави

10 најдобри песни според „Guardian“ (ВИДЕО)

Еспресо

Девет женски особини кои мажите ги обожаваат!

Еспресо

Кога се чувствуваат непријатно, глумат „ладни“: Психолошки профил на хороскопските знаци – РАК

Еспресо

Скандал во Бољшој театарот: Бараат и по 50.000 долари, а кладилниците ги одредуваат улогите!

Igor

Диџеј Тиесто со солзи во очите се ожени со 29 години помладата партнерка – моделот Ана Бекерс (ФОТО)

Igor

Лозано објави нов летен хит на еден ден пред неговиот голем концерт во Охрид (ВИДЕО)

Igor