Ѓуле и „Ван Гог“ приредија несекојдневен спектакл на Егзит (ФОТО + ВИДЕО)

Славната српска рок група „Ван Гог“ синоќа имаше свој настап на актуелниот фестивал Егзит во Нови Сад, а како и обично Ѓуле и останатите членови на бендот приредија вистински спектакл и незаборавна забава.

Станува збор за третата вечер од најголемиот европски фестивал кој се одржува во Нови САД, а која со свој настап најпрво ја отвори  бендот Буч Кесиди, за потоа на сцената апсолутно да издоминираат рокерите од бендот „Ван Гог“.

„Више те не волим ко пре“ и „Готово е све“, се само некои од песните со кои култниот бенд синоќа ја палеше публиката во Нови САД.

Покрај песните од новиот албум, Ѓуле ги запеа и старите добри познати хитови, кои присутните ги пееја со него во еден глас.

Публиката одговори во вистински стил, а на песната „Скачем Скачи“, Ѓуле побарал од обезбедувањето да качат едно детенце на сцената, за тие двајца заедно да уживаат во лудиот ритам.

По Ван Гог, на главната сцена настапи Том Вокер, а веднаш по него и главните ѕвезди на вечерта – „Грета Ван Флит“.

Уживајте во фотографиите:

Слични објави

Дневен хороскоп за 1 февруари 2020: Јарецот одлично ќе се согласува со партнерот, а Овенот ќе добие нова можност за заработка

Еспресо

Бијонсе објави нова песна на годишнината од укинувањето на ропството во САД: Слушнете ја „Black Parade“

Еспресо

Хороскоп за 17 април – Прочитајте што ве очекува овој петок…

Еспресо

КАКО ТИНЕЈЏЕРКА: На 51 година, чуварката на плажата му се смее во лице на стареењето (ФОТО)

Igor

Чудни навики во исхраната на познатите

Igor

ТАП 011 во оригинален состав настапи на белградскиот „Beer Fest“: Публиката целосно откачи (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

6 + четири =

Слични објави

ТРИ МЕСЕЦИ НЕ ПЛАТИЛА РАТА: Банка во потрага по Северина, која троши илјадници евра на одмор

Igor

Модните критичари ја осудија: Тотално модно промашување на Камила Кабелјо (ФОТО)

Еспресо

Како настанала Статуата на Давид, ремек-делото на Микеланџело

Теодора Циклевска

Дневен хороскоп за 10 јуни: Денеска сте многу емотивни и чувствителни, па од партнерот барате да ви посвети внимание

Еспресо

Градови на романтиката: Најубавите дестинации за Денот на вљубените (ФОТО)

Еспресо

Кит Ричардс донесе важна одлукa: На 77 години престанува да пуши!

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarian