Елтон Џон и Ренди Њуман ќе настапат на овогодинешните Оскари!

Елтон Џон, Идина Мензел, Криси Метз, Синтија Ериво и Ренди Њуман ќе настапат на овогодинешните Оскари.

Њумен ќе ја изведе песната „I Can’t Let You Throw Yourself Away” (Toy Story 4), Елтон Џон сигурно ќе биде поздравен со огромен аплауз за “(I’m Gonna) Love Me Again” (Rocketman), Метз ќе ја пее песната на поетесата Диан Ворен (Breakthrough), Мензел ќе ја изведе успешната песна од анимираниот филм „Frozen 2“, додека актерката Ериво ќе ја изведе својата филмска песна (Harriet).

Квестлав, водичот на хип-хоп групата „The Roots“, ќе биде задолжен за музичкото пратење на сите 5 изведувачи. Изгледа дека може да очекуваме интересни аранжмани, кои ќе бидат прилагодени на овогодинешната програма и концепт за случувањето.

Свечената вечер ќе се одржи на 9 февруари.

Слични објави

Како од мајка родена: Ријана ја промовира новата книга

Igor

Алек Болдвин и сопругата првпат се појавија во јавност по загубата на бебето

Igor

Повторно воодушеви: Ирина Шајк во костим за капење изгледа феноменално (ФОТО)

Igor

ДУРИ СЕГА ПОЧНУВА СКАНДАЛОТ: Се појави побегнатата жена на шеикот од Дубаи

Igor

ПОСЛЕДНИОТ БРАК ГО ДОВЕДЕ ДО РАБОТ: Холивудската легенда денес изгледа како бездомник, искинат и валкан на црвениот тепих (ФОТО)

Igor

Кого провоцира Карлеуша со овие еротски видеа? (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

седумнаесет − 1 =

Слични објави

АНЏЕЛИНА ЏОЛИ ОДЛУЧИ: Само еден ќе го добие нејзиното богатство

Igor

Ќелава и со стомак до заби: Амбер Роуз во секој момент ќе се породи (ВИДЕО)

Igor

Ова е првиот тетовиран автомобил во светот (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

ДЕНЕС Е ЕДНА ОД НАЈУБАВИТЕ ПЕЈАЧКИ, а оваа фотографија открива како изгледала на почетокот на кариерата (ФОТО)

Igor

Снаата на Лепа Брена ги покажа градите па со провокативната фотографија ги скара фановите (ФОТО)

Igor

Хелена Роза за „Ексклузив“: Црвенковски ме покани во неговата спална соба

Igor