17.8 C
Скопје
13:07 - 13 август, 2022

Апсолутен летен хит: Поради Хејли Бибер, вакви нокти ќе гледате насекаде

Ова лето сè блеска, и тоа најмногу благодарение на Хејли Бибер. Откако рече дека не си легнува освен ако не е натопена и сјајна како крофна од производите што ги користи, терминот „полирана“ ја зафати козметичката индустрија.

Сега ноктите се „полирани“, повторно поради маникирот што го носеше самата Хејли, кој стана популарен прво на TikTok, а потоа и во реалниот свет. Хаштагот #HaileyBieberNails има повеќе од 100,3 милиони прегледи на TikTok.

Доколку сакате „полирани“ нокти, потребен ви е млечно бел проѕирен лак и сјаен горен слој кој ќе создаде бисерен сјај.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zola Ganzorigt (@nailsbyzola)

Хејли за прв пат ги покажа бисерните нокти уште во мај на Мет Гала. За нив е одговорна нејзината маникирка Зола Ганзоригт.

Слични објави

Попоски предупредува на голема претпазливост – ИЗРАЗЕНО НЕВРЕМЕ, еве кога (и во Скопје)

Еспресо

Лекарите открија зошто умираат вакцинираните лица кои се инфицираат со коронавирус

Еспресо

Случај Салман Ружди: Полиција пред домот на уапсениот во Њу Џерси; соседите вознемирени: „Во шок сме!“

Еспресо

Која беше Ен Хеч: „Слушам гласови и зборувам со бог“; од травматичното детство до објавување на нејзината бисексуалност

Еспресо

Неделен хороскоп (15 до 21 август): Одлична недела за Лавовите, добри вести за Биковите, голема среќа за Овните…

Еспресо

Бразилската манекенка Алесандра Амборзио лудо се забавуваше на концертот на Сека Алексиќ во Будва

Еспресо
Се вчитува....