2.8 C
Скопје
05:01 - 21 април, 2024

Среќна вест само за два хороскопски знаци: Неочекувани договори ќе им донесат „планина“ пари во февруари!

Астролозите составија финансиски хороскоп за сите знаци на Зодијакот за месец февруари и прогнозираат дека месецот ќе им донесе голема суми пари само на два хороскопски знаци.

Еве кои два хороскопска знака ќе бидат најсреќни во однос на полните џебови.

Бик

Биковите ќе бидат најсреќни меѓу хороскопските знаци во однос на паричните приходи во најкраткиот месец на годината. Нови проекти, унапредување во кариерата, па дури и ново работно место ќе им донесе голем и неочекуван приход. Парите во секој случај ќе им пристигнуваат преку работата. Сепак, иако ќе бидат „полни“ со пари, ѕвездите им советуваат да си го преиспитаат својот став кон парите во блиска иднина. На пример, вреди да се скратат непотребните трошоци, да се прегледаат ставките на расходите и да се започне попретпазливо да се управуваат со приходите и заштедите што ги имаат. И секако, да прават паметни инвестиции. Ако тоа го направат, судбината ќе им даде нови можности да го прошират својот финансиски потенцијал и во наредните месеци од годината.

Шкорпија

Скорпиите се луѓе кои секогаш се трудат да заработуваат се повеќе и повеќе, како ништо да не ги задоволува ниту им стасува! Кога некои зделки пропаѓаат или губат големи суми пари, тоа ги прави многу вознемирени и демотивирани. За среќа, во февруари нема да има такви ситуации – ќе имаат среќа во сите работни моменти. Ако зборуваме за бизнисмени родени во знакот Шкорпија, во февруари ќе можат да потпишат многу профитабилен договор за нивната компанија. Доколку се работи пак, за „обични“ вработени, тогаш ќе им биде понудена високоплатена работна позиција. Некои Шкорпии пак, неочекувана сума на пари можат да стекнат и преку забавни игри/лотарии и слично, а трети пак дури и преку неочекувано наследство!

Слични објави

„Ајде веќе!“: Харис ѝ се дерел на Мелина пред сите, не сакал да дава изјави за медиумите

Еспресо

Единаесет милиони прегледи за 11 часа: Тејлор Свифт на најубав начин му оддаде почит на легендарниот филм, овој детаљ ги воодушеви сите

еспресо

Цеца Ражнатовиќ откри кога Анастасија и Немања ќе се венчаат: Еве ги деталите за свадбата на деценијата

еспресо

(Фото) Вака пред смртта Бојана Јанковиќ зборувала за поранешниот сопруг: Мојата крв…

Еспресо

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо
Се вчитува....