9.8 C
Скопје
6 декември, 2021

РОДЕНИ СРЦЕКРШАЧИ: Хороскопски знаци за кои љубовта е само игра!

Некои знаци во зодијакот се родени срцекршачи. Тие попрво ќе ве оддалечат од себе, на груб начин ќе ве отфрлат и ќе ви го скршат срцето само за да немате причини да ги повредите.

Некои хороскопски знаци мислат дека љубовта е игра, а победник е оној кој ќе го скрши срцето на другата личност. 

Тој нема проблем да ве уништи емотивно, а најверојатно и ќе ужива во тоа да ве посматра додека се кршите на илјадници парчиња. Заздравувањето од ваквата болка може да трае и со години, а секогаш е подобро да се спречи порано.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lisa Ci. (@lisa_ci_)

Внимавајте на Стрелците

Стрелците се брутално искрени, поради што се сметаат за најголеми срцекршачи во зодијакот, кои се способни на најлош начин да ги повредат туѓите чувства.

Тие без никакво воздржување ќе ви кажат се што чувствуваат, а нема да се потрудат ниту малку да ја олеснат ситуацијата. Очекувајте дека се ќе ви кажат брутално искрено, не трудејќи се да сокријат ниту еден детаљ за да ви олеснат. 

Нивната груба природа може да ги повреди другите луѓе, посебно доколку се работи за чувствителни луѓе. Кога Стрелецот ќе дознае дека нивниот партнер не може да ја поднесе нивната брутална искреност, тоа ќе го изнервира и работите во врската можат наеднаш да се свртат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rosa Na Travi (@rosa_na_travi)


Наместо да се обидат да ги решат работите, личностите родени во овој хороскопски знак само ќе посакаат да ја прекинат врската за да можат да продолжат да зборат што сакаат, без страв дека некој ќе ги „спушта“ поради тоа.

Во нивниот свет ништо не е стабилно. Стрелците најчесто од досада сакаат да повредуваат. Во еден момент можете да сте им се на светот, а веќе во следниот нема да им значите ништо.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Blue (@_.so.blue._)


Овој знак обично во текот на животот има многу љубовни врски, па дури и премногу партнери за во некој момент да сфати која личност од сите тие навистина значела. Доколку сфати, ќе биде доцна.

Освен Стрелците, на листата за најголеми срцекршачи се наоѓаат и Водолиите токму поради својата непредвидливост која може да ги олади партнерите, како и фактот дека не се спремни за компромиси.

Третото место го имаат Близнаците кои не се посветени во врската и се исклучително неодлучни.

Слични објави

НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Бели лаги или сериозен проблем со кажување на вистината?

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ОМИЛЕНОТО ЈАДЕЊЕ НА ВОЛТ ДИЗНИ: Семеен рецепт за чили кој потекнува од 1958 година

Еспресо

(ФОТО) ТРЕТО ПА МАШКО: Актерот Кирил Трајковски – Максим по третпат стана татко

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Магичен солен ролат во форма на елка

И. Т.

Ѝ ВЕЛЕЛЕ ДЕКА Е ГРДА, А СЕГА Е НАЈУБАВАТА ПЕНЗИОНЕРКА НА СВЕТОТ: Супермоделот Тајра Бенкс наполни 48 години

И. Т.

(ФОТО) Четири „најнесреќни“ невестински фустани што би требало да се заборават

А. Г.
Се вчитува....