7.8 C
Скопје
6 декември, 2021

ПРЕТПРАЗНИЧНАТА СЕЗОНА И ХОРОСКОПСКИТЕ ЗНАЦИ: Чија љубов ќе цвета? Кој е подготвен за брак?

Кога станува збор за љубовта и врските во текот на следниот месец, има неколку работи за кои треба да бидете свесни. Во пресрет на претпразничната сезона, Меркур, планетата на комуникацијата, ќе му се придружи на Сонцето во Стрелец кој ја бара вистината. Како што вели астрологот Кларис Монахан, Меркур ќе биде под влијание на Стрелец и може да предизвика некои да бидат малку поотворени во однос на своите чувства. Па ако добиете зголемена потреба да кажете некому како се чувствувате за време на претпразничната сезона, сето тоа се должи на Меркур во Стрелец.

Огнениот Стрелец е познат и по својот оптимизам. „Според тоа, нашите погледи за љубовта и врските ќе бидат полуполна чаша“, вели Монахан. Ако сакате некој посебен, можеби се чувствувате како да имате добри шанси да го освоите во оваа претпразнична сезона.

Пред да се возбудите премногу, треба да знаете дека Венера ќе оди ретроградно во Јарец, почнувајќи од 19ти декември. Според Монахан, „засилените вибрации на Стрелецот ќе бидат заменети со сериозна Венера поради земното влијание на Јарец. Затоа неделата пред Нова година е инхерентно носталгична и ретроградноста ќе нè натера да се навраќаме на минатите љубови како стари песни чии редови само половина ги паметиме“.

За некои, оваа празнична сезона ќе биде екстра посебна. Според Монахан, овие четири хороскопски знаци најверојатно ќе ја подигнат својата врска на следно ниво.

Близнаци (21 мај – 20 јуни)

Владејачката планета на Близнаците, Меркур, ќе ја помине својата седма куќа (куќа на врските)  околу  25 декември. Комбинирајте ја таа енергија со оптимистичкото Сонце во Стрелец, а Близнаците можеби ќе откријат дека се навистина возбудени да се смират со една личност.

„Ова може да биде време Близнаците да ја кажат со зборови својата желба за посветеност“, вели Монахан. Има добри шанси и вашиот партнер да се чувствува исто.

Вага (23 септември – 22 октомври)

Воздушниот знак на сестрата на Близнаците, Вагата, исто така, ќе биде подготвена за обврски оваа претпразнична сезона. Според Монахан, владејачката планета на Вага, Венера, го става фокусот на посериозните работи на срцето.

„Четвртата куќа владее со родителите и со огништето, така што овој транзит е за сите ист- подигање на работите на следното ниво, преселување со партнерот или можеби средба со родителот за прв пат по долго време“. Сатурн, планетата на правилата, структурата и одговорноста исто така ќе се движи низ воздушестата Водолија. Ова може да влијае на Вагите да сакаат нешто поцврсто со партнерот.

Јарец (22 декември – 19 јануари)

Среќниот Јарец ја има Венера, планетата на љубовта, во нивниот знак почнувајќи од овој викенд.  „Венера во Јарец е поврзана со посветеноста, долговечноста и сериозноста поради конзервативната, земјена природа на Јарец и управувана од Сатурн“, вели Монахан. „Влијанието на Јарецот ќе стави поголема тежина на вообичаената лежерност на Венера и паровите ќе размислуваат долгорочно со својот партнер“. Од друга страна, оваа енергија ќе го омекне и жилавиот Јарец оваа претпразнична сезона. Така, Јарците ќе сметаат дека се многу поромантични и поприврзани отколку што се обично. Тоа ќе биде добредојдено изненадување за нивните партнери.

Водолија (20 јануари – 18 февруари)

Водолијата, најнезависниот знак на Зодијакот, љубител на слободата, ќе се чувствува подготвена за посветеност оваа претпразнична сезона. „Месечината во Лав го осветлува нивниот Дом на партнерство, правејќи им лесно  да ги соопштат долгорочните планови на своите сакани“, вели Монахан. Да се има транзитен Сатурн во истиот знак како и вашето Сонце дава тежина и енергија на сè во вашиот живот, но особено на врските. Водолиите обично не мислат на своите врски во преден план, но сето тоа наскоро ќе се промени. Самите Водолија кои бараат љубов, исто така, ќе ги фаворизираат подлабоките врски отколку површинските.

Слични објави

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Снег и на пониските места, еве кога!

Ј.К.Д

(ФОТО) ЛОКУМЧЕ: Моника Белучи блеска од насловната страница на „Sunday Times Style“

Еспресо

ПИЈАН ЧОВЕК МУ ИЗВАДИЛ ПИШТОЛ НА ХАРИС ЏИНОВИЌ: Инцидент кој го обележал животот на пејачот

Еспресо

НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Бели лаги или сериозен проблем со кажување на вистината?

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ОМИЛЕНОТО ЈАДЕЊЕ НА ВОЛТ ДИЗНИ: Семеен рецепт за чили кој потекнува од 1958 година

Еспресо

(ФОТО) ТРЕТО ПА МАШКО: Актерот Кирил Трајковски – Максим по третпат стана татко

М.Р.
Се вчитува....