36.8 C
Скопје
18:56 - 15 јули, 2024

Астропрогноза за среда, 3 јули: Тешкотии за Девиците, убав ден за Раковите

Овен

Се препорачува овој ден да го поминете опкружени со вашите најблиски. Почувствувајте ја нивната топлина, поддршка, грижа и внимание. Сепак, не заборавајте и да давате, а не само да земате.

Бик

Можете да дознаете многу вредни информации кои ќе ви бидат корисни во блиска иднина. Засега треба да ги чувате во тајност. Чувајте го тој адут во ракавот.

Близнаци

Можете да почнете да правите грандиозни планови и да размислувате како да ги спроведете. Во исто време, затворете ја устата за да не може да ве спречат завидливите.

Рак

Обрнете внимание на вашите потреби. Можеби во последно време нешто си негирате себеси. Време е да се разгалите со нешто убаво. Нема да биде излишно да одите на масажа.

Лав

Не преоптоварувајте се со работа. Подобро е да се опуштите, да ја гледате омилената серија, да се опуштите емотивно, да читате книга… Вечерта можете да ја поминете со пријателите во забавна атмосфера.

Девица

На вашиот пат може да има мали тешкотии, ќе успеете да ги надминете доколку сте порешителни. Не дозволувајте се да оди само по себе, бидејќи само ќе се влоши ситуацијата. Земете се во ваши раце.

Вага

Вагите треба да бидат повнимателни со финансиите. На овој ден не ви се препорачува да вршите сомнителни трансакции, да потпишувате важни документи или да земате заеми.

Шкорпија

Можеби имате впечаток дека судбината ви ги тестира силите. Обидете се да ги перцепирате сите ситуации, дури и непријатните, тоа ќ биде добро искуство за вас. Тогаш ќе ви биде полесно да „преживеете“.

Стрелец

Можеби имате брилијантна идеја. Споделете ја со истомисленици. Можеби заедно ќе најдете начин да ја спроведете ефективно.

Јарец

На овој ден можете да воспоставите односи со партнерите и колегите. Треба да бидете повнимателни кон нив и да се обидете да ги привлечете кон себе. Здравата атмосфера е клучот за успехот.

Водолија

Можете да успеете ако сте покреативни. Често одите по изгазен пат, но многу ретко тоа носи некаков резултат. Не плашете се да експериментирате.

Риби

Обидете се да не се преоптоварувате со работа и да најдете време за одмор. Вечерта е идеална за медитација или практики за релаксација.

Фантастичен период: Оваа недела ќе биде најдобра во животот на три хороскопски знаци

Слични објави

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо

(Фото) Нина Бадриќ мами воздишки во Грција, покажа фантастична фигура во костим за капење: „Совршена си!“

Еспресо

(Фото+видео) Северина ги покажа градите? Згодната пејачка избра невообичаена маичка за нејзиниот концерт

Еспресо
Се вчитува....