8.8 C
Скопје
19:40 - 20 февруари, 2024

Астро прогноза за вторник, 13 февруари: Промени за Водолијата, нови предизвици за Биковите

Овен

Не правете преголеми планови бидејќи може да се уништат. Немојте да мислите дека причината е во другите, бидејќи таа е во вас. Ќе мора да ја надминете мрзеливоста за да направите се што е планирано.

Бик

Судбината ќе ви донесе нови предизвици, но не паничете! Соберете ја целата своја сила во тупаница и почнете да дејствувате. Упорноста и мудроста ќе ви помогнат да ги надминете сите пречки.

Близнаци

На овој ден ќе ви треба поддршка од најблиските. Контактирајте ги за помош доколку не можете сами да се справите со вашите проблеми. Тие ќе ви го подадат своето рамо.

Рак

Шефот може да ви даде вредни совети, но поради вашиот карактер и довербата во вашата исправност, може да не се согласувате со него и да наидете на конфликт. Подобро е да не го правите ова.

Лав

Може да почувствувате наплив на енергија. Ова ќе ви овозможи да се справите со секојдневните проблеми и да започнете нешто ново. Можеби имате брилијантна идеја, чија реализација ќе ви донесе слава и пари.

Девица

Девиците треба да штедат повеќе, бидејќи трошењето дополнителни пари ќе резултира со недостаток на пари за вас, а купувањето повеќе нема да носи таква радост. Исчистете го плакарот. Можете да донирате некои работи.

Вага

Направете си распоред за вторник. Следете го строго вашиот план, бидејќи ако ја расфрлате енергијата на ситници, ризикувате да немате време да го направите она што сте го планирале.

Скорпија

Можете да постигнете успех во вашата професија. За да го направите ова, треба да ја покажете својата решителност, напорна работа и ентузијазам. Слушајте ги советите на вашите колеги.

Стрелец

На овој ден ќе бидете во центарот на вниманието. Затоа, можете да привлечете интересни луѓе во вашиот живот. Ќе се чувствувате убаво со нив. Ценете ги ваквите моменти.

Јарец

Јарците треба да размислуваат за своето семејство и да обрнат внимание на нив. На овој начин можете да ја зајакнете врската меѓу вас. Вашите најблиски ќе ви дадат инспирација и љубов.

Водолија

Ако вашиот пристап повеќе не функционира, размислете како да го промените. Можеби ви недостасува искуство. Побарајте совет од поискусните или од претпоставените.

Риби

Рибите треба да се грижат за своето здравје. Спортувањето нема да биде излишно. Префрлувањето на правилна исхрана ќе ја подобри вашата благосостојба.

Слични објави

Неда Украден на работ на солзи: Пејачката се присети на својот голем хит кој има посебно значење за неа

Еспресо

„Сега одам до крај“, се огласи Северина: Судот ѝ го врати синот

Еспресо

Аца Лукас осуден за нарушување на честа и угледот на уредничката на РТС Оливера Ковачевиќ

Еспресо

Јелена Ѓоковиќ откри зошто станала веган: „Веганството започна од болка“

Еспресо

(Фото) Нивес Целзиус во секси луксузно издание: Се појави во проѕирен фустан со светкави украси

Еспресо

(Видео) Јелена Розга проговори за љубовта: Сега сум најсреќна

Еспресо
Се вчитува....